Binom AI – sposób na cyfrową nieśmiertelność

Binom AI – sposób na cyfrową nieśmiertelność

Binom AI to rewolucyjny projekt, którego efektem jest unikalna metodologia tworzenia cyfrowych replik ludzkiej świadomości. Jego twórca, Vladimir Winner, będzie gościem specjalnym nadchodzącej XI edycji konferencji „Executive Innovation Forum”, która odbędzie się 29 listopada 2023 roku.

Vladimir Winner to międzynarodowy przedsiębiorca, specjalizujący się w tworzeniu i promowaniu sieci neuronowych z interfejsem AI. Vladimir jest profesjonalistą z uznanymi umiejętnościami w zakresie tworzenia algorytmów uczenia maszynowego oraz systemów sztucznej inteligencji dla biznesu, podmiotów publicznych, uczelni, a także osób, którym zależy na pozostawieniu części siebie w naszym świecie, nawet po śmierci. To charyzmatyczny mówca z głęboko filozoficznym podejściem do życia i innowacyjnym spojrzeniem na sektor AI. Zadaniem Vladimira jest spotykanie się z profesjonalistami ze świata i organizacja procesu tworzenia ich cyfrowych replik.

Binom AI wypracowało unikalną metodologię tworzenia cyfrowych replik ludzkiej świadomości, obejmujących ich systemy wartości, filozofię, strategie decyzyjne i obszar wiedzy. Misją Binom AI jest gromadzenie kolektywnego doświadczenia profesjonalistów z całego świata i przekazywanie go ludzkości w formie sztucznej inteligencji. Ostatecznym celem jest zapewnienie ludziom szansy na uniknięcie błędów przeszłości i wstąpienie na nową ścieżkę umysłowego rozwoju.

Binom Legacy

Repliki cyfrowe, których konstrukcja stanowi przedmiot projektu Binom Legacy, stanowią podstawę dla stałego ulepszania sieci neuronowej Binom. Po stworzeniu repliki faktycznej osoby, lub kolektywnej świadomości firmy, dodawane są następnie do niej kolejne moduły komunikacyjne. Są wśród nich komunikatory, moduły predykcyjne, moduły doradcze z interfejsem głosowym, moduły nauczania, sprzedaży i inne.

Na przykład dzięki badaniu zachowania osób zajmujących się sprzedażą, Binom AI tworzy kolektywną sztuczną inteligencję firm. Zamiast umawiania się na spotkanie z konkretnym pracownikiem, możemy porozmawiać z cyfrową kopią samego przedsiębiorstwa, która może być w wielu miejscach jednocześnie!

Tworzenie repliki świadomości wygląda trochę jak gra. Sieć neuronowa otrzymuje od programisty przygotowany uprzednio zestaw pytań, na podstawie którego samodzielnie tworzy kolejne pytania i prosi o odpowiedź. Każda odpowiedź uczestnika jest oceniana w kontekście swojej jakości i przydatności dla procesu uczenia. Gdy zgromadzona zostanie odpowiednia ilość jakościowych informacji, sztuczna inteligencja staje się gotowa do użycia. Dopiero jednak wraz z napływem kolejnych danych, możliwe staje się dodanie kolejnych modułów, takich jak opcja predykcji.

Cyfrowi doradcy

Przykładem wykorzystania sieci neuronowej Binom w oparciu o cyfrową kopię może być zamówienie złożone przez rodzinę Zeiner-Gundersen. Ich celem było stworzenie cyfrowej repliki jednego z ich przodków, generała Hermana Fredrika Zeiner-Gundersena – dyrektora NATO w latach 1977-1982. Udział w projekcie Binom Legacy pozwolił rodzinie „skontaktować się” ze zmarłym członkiem rodziny i uzyskać porady co do podejmowanych decyzji.

We współpracy z Uniwersytetem INN w Norwegii, Binom stworzył z kolei sztuczną inteligencję, której zadaniem jest przewidywanie ryzyka w sytuacjach kryzysowych oraz ich konsekwencji. System dostarcza nie tylko informacje, ale także gotowe rozwiązania, powstałe na bazie cyfrowych replik odpowiednich profesjonalistów. Są to konkretne wytyczne, typu „zrób to”, „nie rób tego”, „uważaj na to”, „to może pomóc”. Jako narzędzie badawcze, to rozwiązanie jest z powodzeniem wykorzystywane przez naukowców, wojskowych i służby państwowe.

Sposób na nieśmiertelność?

Binom Legacy pozornie może wydawać się projektem przeznaczonym dla bogatych przedsiębiorców, podejmujących nierówną walkę z własną śmiertelnością. Jest jednak czymś o wiele więcej. To ogromna baza wiedzy. W przeciwieństwie jednak do, np. encyklopedii, jest to płynące źródło, które potrafi samodzielnie wyszukiwać informacje i proponować rozwiązania problemów w oparciu nie tylko o wiedzę, ale także doświadczenie, a nawet cyfrową intuicję.


Vladimir Winner, współzałożyciel Binom AI (https://binom.no) – międzynarodowy przedsiębiorca, działający w Norwegii, specjalizujący się w tworzeniu sieci neuronowych, algorytmów uczenia maszynowego oraz systemów sztucznej inteligencji.

Last Updated on 7 listopada, 2023 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS