Sieć Kaufland doceniona przez środowisko studenckie

Sieć Kaufland doceniona przez środowisko studenckie

Kaufland znalazł się na trzecim miejscu prestiżowego rankingu Pracodawca Roku, organizowanego przez organizację studencką AIESEC. Zestawienie, które ma blisko trzydziestoletnią tradycję, jest jednym z najbardziej opiniotwórczych rankingów studenckich w Polsce i za granicą. W ciągu dwóch lat sieć Kaufland zanotowała skok w zestawieniu aż o 21 miejsc. Firma nie zwalnia tempa i otwiera rekrutacje dla kolejnych studentów chcących uczyć się od najlepszych w ramach programu stażowego Absolwent.  

Badanie przeprowadzane przez AIESEC jest niezależnym badaniem ankietowym, które pokazuje, w jaki sposób studenci postrzegają rynek pracy. Pytania mają charakter otwarty, co oznacza, że studenci samodzielnie, bez sugestii w ankiecie, wskazują firmy, które ich zdaniem są najlepszymi pracodawcami na rynku. Ankietowani wypowiadają się również na temat swoich oczekiwań co do pracodawców czy obaw związanych z przyszłym zajęciem zawodowym.

Sieć Kaufland w zestawieniu AIESEC jest jednym z najlepiej ocenionych miejsc pracy. Co więcej, postrzeganie firmy w oczach studentów w ostatnich dwóch latach znacznie wzrosło. Detalista w tym samym rankingu w 2019 roku zajął 24. miejsce, rok później – 16., a w tegorocznej edycji zestawienia sięgnął podium, zajmując trzecią pozycję.

Sieć Kaufland od lat zdobywa liczne wyróżnienia w kategorii najlepszych pracodawców na rynku krajowym i zagranicznym. Zajęcie trzeciego miejsca w rankingu tworzonym przez studentów jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że prowadzona przez nas polityka personalna stanowi ważny wyróżnik w oczach osób, które dopiero wchodzą na rynek pracy mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

W badaniu bierze udział ponad 2000 osób w 12 miastach w Polsce – łącznie na 14 uczelniach.

Praktyka czyni mistrza

Podczas konferencji AIESEC, która odbyła się 6 sierpnia, eksperci sieci Kaufland przeprowadzili cykl szkoleń między innymi z budowania marki pracodawcy na LinkedIn oraz autoprezentacji kandydatów do pracy. Firma ogłosiła też nabór na kolejną edycję studenckich Ambasadorów Kaufland. O swoich wrażeniach z pełnienia tej funkcji mówiła między innymi Joanna Piórkowska, która w minionych miesiącach była Ambasadorką, a obecnie odbywa praktyki w dziale HR sieci.

Kaufland od lat współpracuje ze środowiskiem studenckim – nie tylko z AIESEC Polska, ale również z takimi organizacjami jak np. NZS Polska czy też Zrzeszenie Studentów Polskich, a także z licznymi lokalnymi biurami karier na wyższych uczelniach, ceniąc relacje z osobami, które dopiero wchodzą na rynek pracy. Sieć realizuje między innymi cieszące się dużą popularnością praktyki letnie oraz roczny program stażowy Absolwent. Tylko w tym roku w ramach pierwszego z nich Kaufland przyjął aż 75 studentek i studentów, którzy pod fachową opieką ekspertów firmy zaczęli zbierać pierwsze praktyczne doświadczenia w pracy w sektorze handlu detalicznego. Letnie praktyki odbywają się w wielu działach w centrali we Wrocławiu, centrach logistycznych i w sklepach w całym kraju. Uczestnicy praktyk otrzymują również pensję w wysokości 2 900 zł brutto miesięcznie.

Sieć uruchomiła również rekrutację na jesienną edycję rocznego programu stażowego Absolwent, który przeznaczony jest dla absolwentów wszystkich kierunków studiów. Podczas stażu, który wystartuje 1 października, nowo zatrudnieni poznają specyfikę pracy w centrali firmy we Wrocławiu w dziale finansów, zakupów oraz operacyjnej sprzedaży w marketach na terenie całego kraju. Staż jest płatny – wynagrodzenie wynosi 5 000 zł brutto miesięcznie.

Staż jest doskonałą okazją do nabycia szeregu umiejętności i kompetencji, które pomogą wejść młodym ludziom na rynek pracy. Stażyści już od pierwszych dni otrzymują solidne podstawy merytoryczne – poznają specyfikę pracy w międzynarodowej sieci handlowej, biorą udział w szkoleniach wewnętrznych oraz kursach językowych, które organizujemy w Kauflandzie. Każdy ze stażystów może liczyć na wsparcie ze strony swoich mentorów, którzy nie tylko dzielą się wiedzą i doświadczeniem, ale również służą pomocą w codziennej pracy dodaje Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.


Więcej informacji o programie stażowym Absolwent można znaleźć pod adresem: https://kariera.kaufland.pl/absolwenci-studenci/program-stazowy-absolwent.html


Autor:

Kaufland Polska

Last Updated on 1 listopada, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA