Carrefour na dłużej w Morskim Parku Handlowym

Nadmorski klimat służy jednej z największych sieci handlowych działających w Polsce, która przedłużyła umowę z Morskim Parkiem Handlowym na kolejne 5 lat. Centrum, po niedawnej rozbudowie i poszerzeniu listy najemców, jest dziś w czołówce najpopularniejszych handlowych lokalizacji w Trójmieście. Właścicielem Morskiego Parku Handlowego jest firma GRP.

Nowa umowa przewiduje, że Carrefour w Morskim Parku Handlowym nadal działać będzie w formacie hipermarketu z całkowitą powierzchnią GLA wynoszącą ponad 8,3 tys. mkw. Dziś centrum kojarzone jest przez mieszkańców Trójmiasta jako miejsce z bardzo dobrym dojazdem, wygodnym parkingiem i przede wszystkim bogatą ofertą sklepów z wyposażeniem wnętrz i artykułami dekoracyjnymi, meblami, elektroniką, a także materiałami budowlanymi i narzędziami.

Nasz sklep w Morskim Parku Handlowym to bardzo ważny punkt na mapie handlowego zagłębia na gdańskich Szadółkach. Po ponad dekadzie od otwarcia, jako jeden z pierwszych najemców centrum, śmiało możemy powiedzieć, że dorastaliśmy razem z tą destynacją. Widzieliśmy, jak się zmienia, jak zmieniają się odwiedzający centrum. To właśnie dzięki temu, bardzo dobrze znamy preferencje i potrzeby naszych klientów. Wiemy, co jest dla nich ważne i na jakich zakupach im zależy. To sprawia, że jesteśmy w stanie skutecznie realizować ambitną strategię rozwoju, dostosowując się do nowych realiów nie tylko nowoczesnego, multikanałowego handlu, ale także czasów postcovidowych.Agata Kopytyńska, dyrektor działu Nieruchomości i Ekspansji, Carrefour Polska

Trójmiasto to jeden z najbardziej rozwiniętych i dojrzałych rynków handlowych w kraju. Jego atutem jest rosnąca z roku na rok siła nabywcza mieszkańców, a także obserwowane od kilkunastu lat dodatnie saldo migracji. W takich warunkach swoją pozycję umacniał i nadal umacnia Morski Park Handlowy, z Carrefourem w składzie. Nowa, 5-letnia umowa sieci to wyraźny sygnał, że rozbudowane kilka lat temu, dobrze zarządzane centrum z przemyślanym miksem najemców to ważny element handlowego krajobrazu Gdańska i Trójmiasta.Jorg ten Have z RPG Asset Management

Bernd van Kooten z RPG chciałby jednocześnie podziękować wszystkim stronom zaangażowanym w proces: Carrefour, Savills i BNP Paribas Real Estate Poland.

BNP Paribas Real Estate Poland jest odpowiedzialne za asset management oraz reprezentację Wynajmującego w Morskim Parku Handlowym. Firma Savills jest odpowiedzialna za zarządzanie obiektem. Po rozbudowie, Morski Park Handlowy urósł do 41 tys. mkw. Tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy grono najemców kompleksu przy ul. Przywidzkiej powiększyły salony marek: JYSK, Meble VOX, Arte, Pan Materac i RTV Euro AGD. Poza nimi na liście sklepów są też: market budowalny OBI, Jula, MediaExpert, a także cztery marki należące do Komfortu (Komfort Łazienki, Komfort Podłogi, Komfort Kuchnie i Nexterio). W ramach centrum działa restauracja McDonald’s, a sąsiadem parku handlowego jest centrum wyprzedażowe Designer Outlet Gdańsk oraz salon meblowy Agata.


Autor:

BNP Paribas Real Estate Poland

Last Updated on 23 kwietnia, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA