Odpowiednio zaaranżowane biuro przynosi firmie korzyści

Odpowiednio zaaranżowane biuro przynosi firmie korzyści

Dlaczego tak ważne jest by powierzchnia biurowa była właściwie zaprojektowana? 

To niezwykle istotne ponieważ aranżacja biura ma bezpośredni wpływ na efektywność pracowników i pracę teamu. Chodzi o to, że przestrzeń do pracy rzutuje na procesy i działalność ludzi oraz zespołów, co przekłada się na skuteczność i efektywność całej organizacji.

Co jest kluczem przy wyborze odpowiedniego modelu biura? Czym firmy powinny się kierować?

Przy wyborze rodzaju biura firma powinna kierować się unikatowym środowiskiem pracy, jakim cechuje się każda organizacja. Musi wziąć pod uwagę własne, wewnętrzne potrzeby, dla sprecyzowania których niezbędne jest przeprowadzenie szczegółowej analizy. Wytyczne do wyboru biura są wielopoziomowe i wymagają prześledzenia wielu procesów w firmie i oczekiwań organizacji.

W jaką stronę idzie projektowanie stanowisk pracy w firmach?

Miejsca pracy muszą być dostosowane do profilu organizacji, spełniać różne cele i dawać komfort pracownikom. Obecnie projektowane przestrzenie muszą mieć większy wpływ na firmę i osoby w niej przebywające, by wykorzystywać potencjał i dawać możliwości rozwoju.

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy planowaniu przestrzeni biurowej przez firmy?

Błędy są najczęściej wynikiem niedostatecznej uwagi poświęconej w trakcie wstępnej analizy potrzeb firmy, która jest bardzo ważnym etapem, pozwalającym w poważnym stopniu ograniczyć koszty i zoptymalizować proces. Kolejne klasyczne błędy to organizacja biura w jednym stylu dla całej przestrzeni i brak wystarczającej ilość miejsc do pracy wspólnej, bądź pracy cichej.

Gdzie firmy mogą zdobyć informacje o najnowszych trendach w projektowaniu  powierzchni biurowej?

Aktualne trendy, standardy w aranżacji powierzchni biurowej, czy nowoczesne rozwiązania dla biur najemcy mogą śledzić na przykład biorąc udział w spotkaniach organizowanych przez Akademię Najemcy Walter Herz. W czasie praktycznych warsztatów grupa ekspertów, doradców architektów dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami spotkań. W ramach tegorocznej edycji Akademii Najemcy prezentujemy m.in. raport Biuro 10.0, w którym zawarte zostało kompendium wiedzy na temat procesu najmu oraz aranżacji powierzchni biurowych.

Czy jakaś branża jest wyjątkowo wymagająca, jeśli chodzi o aranżację biur?

Rośnie świadomość tego, jak ważna jest przestrzeń do pracy w firmach. Dotyczy to wszystkich branż. Biuro, którego rola znacząco wzrosła w ostatnim czasie to dziś narzędzie rekrutacyjne, sprzedażowe i element biznesowy.

Jak zaprojektowane jest biuro Walter Herz?

Biuro Walter Herz podkreśla nasz unikatowy charakter oraz spełnia szereg wymagań firmy. Wiąże się to z połączeniem stref do pracy zespołowej, indywidualnej i przestrzeni dla gości i klientów, których rozłożenie łączy różne wymagania, co do układu, akustyki czy funkcjonalności.


Autor:

Bartłomiej Zagrodnik, Managing Partner / CEO w Walter Herz

Last Updated on 16 marca, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA