Safety Week – F.B.I. TASBUD oraz YIT łączą siły i wspólnie promują bezpieczeństwo na budowie

Safety Week – F.B.I. TASBUD oraz YIT łączą siły i wspólnie promują bezpieczeństwo na budowie

Globalny Generalny Wykonawca Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD oraz jeden z największych deweloperów w Europie Północnej YIT Development, dbając o najwyższe standardy bezpieczeństwa na budowie, aktywnie włączyli się w międzynarodowe wydarzenie Safety Week. Grupy wspólnie przygotowały szereg aktywności dla pracowników na terenie budowy Nordic Bemowo w Warszawie.

Safety Week to wydarzenie realizowane co roku na wszystkich kontynentach. Jest to część strategii podnoszenia świadomości i skutecznego wdrażania kultury bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach. Zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny pracy na budowie jest sprawą oczywistą, choć nie zawsze łatwą przy dużej liczbie pracowników. Grupa F.B.I. TASBUD wraz z Grupą YIT pokazują, jak w ciekawy i przystępny dla pracowników sposób propagować wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i zdrowia.

Podczas wydarzenia, które odbyło się na budowie Nordic Bemowo przy ulicy Lazurowej, przygotowano szereg atrakcji, w tym interaktywne pokazy instruktażowe dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy. W celu utrwalenia zdobytej wiedzy odbył się również  konkurs, gdzie uczestnicy mogli wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. powerbanki czy plecaki. O tym, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa na budowie, przypominali także przedstawiciele obu Grup.

– Dzięki Safety Week uświadamiamy sobie, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Poprzez budowanie świadomości, angażowanie pracowników oraz działania prewencyjne możemy zapobiegać zagrażającym życiu wypadkom na placach budowy. Takie wydarzenie jak dzisiejsze pomaga identyfikować potencjalne niebezpieczeństwa, a także odpowiednio reagować na nie w przyszłości. Warto podkreślić, że zdobyta wiedza np. z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego czy udzielania pierwszej pomocy przyda się nie tylko na placu budowy, ale również w życiu codziennym – wyjaśnia Michał Dachowski, Dyrektor Techniczny YIT DevelopmentW Grupie Kapitałowej F.B.I. TASBUD o bezpieczeństwo dbamy codziennie, mamy je we krwi. W zakresie bhp obowiązują nas najwyższe standardy, opracowane wewnątrz Grupy, a kultura bezpieczeństwa przez lata zakorzeniła się w świadomości naszych pracowników.

Mimo, iż statystyki pokazują, że wypadków na naszych budowach nie ma, pomimo ich licznej ilości, co jest powodem do dumy, warto nieustannie przypominać o zachowaniu właściwych postaw, aby utrzymać ten stan.

Nasi pracownicy mieli okazję między innymi odświeżyć swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, sprawdzić jakie działania podjąć podczas inscenizowanych akcji ratunkowych, tak aby w przypadku realnego zagrożenia, kiedy działa się w warunkach stresu, zareagować szybko i skutecznie, co może uratować czyjeś życie.

Jednym z celów dzisiejszego wydarzenia jest spowodowanie, aby wszystkie osoby były mocno zaangażowane w dzisiejsze wydarzenie i promowały jak najlepsze praktyki także poza budową – podkreślał dr inż. Andrzej M. Czapczuk, V-ce Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej F.B.I. TASBUD


Nordic Bemowo

Wieloetapowy projekt osiedla Nordic Bemowo zlokalizowany jest w najszybciej rozwijającej się części dzielnicy Bemowo, przy ulicy Lazurowej i Batalionów Chłopskich tuż obok nowo powstającej II stacji linii metra Lazurowa, zapewniającej szybkie połączenie z centrum miasta. W pobliżu znajduje się trasa S8 gwarantująca szybki wyjazd ze stolicy oraz liczne tereny zielone do spędzania wolnego czasu przez przyszłych mieszkańców, m.in. Park Górczewska, Las Bemowski, czy też Rezerwat Przyrody Łosiowe Błota położony w obrębie otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego. Pierwszy etap inwestycji będzie składał się z wielokondygnacyjnego zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, oraz garażem podziemnym mogącym pomieścić wiele pojazdów. Dla komfortu mieszkańców w budynku znajdą się również lokale usługowe. W pierwszej fazie inwestycji powstanie pierwsza setka przestronnych mieszkań z zaplanowanych kilkuset.

Budynki mieszkalne Nordic Bemowo będą częścią tętniącego życiem placu miejskiego z plenerowym kinem i ogrodami dostępnymi dla wszystkich. Nordyckiego klimatu nadadzą osiedlu m.in. elewacja z płytek klinkierowych oraz zastosowanie elementów drewnianych z modrzewia syberyjskiego. Lekkości obiektom dodadzą przeszklone loggie i balkony. Grupa Kapitałowa F.B.I. TASBUD jako Generalny Wykonawca gwarantuje najwyższą jakość wykonania i nowoczesne rozwiązania w tym zastosowanie technologii prefabrykowanej (balkony, biegi i spoczniki schodowe).


Autor:

F.B.I. TASBUD


Last Updated on 25 maja, 2021 by Łukasz

Udostępnij
KATEGORIA