Zrównoważony rozwój – zrównoważone rolnictwo

Zmiany klimatyczne już teraz negatywnie wpływają na wiele dziedzin naszego życia, a rolnictwo jest jedną z branż, która odczuwa je wyjątkowo dotkliwie. Bezśnieżne zimy, przymrozki w trakcie sezonu wegetacyjnego, ogromne wahania temperatur i długie okresy suszy, po których następuje okres ulewnych deszczy – to dziś codzienność dla wielu rolników. Aby mimo trudnych warunków osiągnąć zadowalające plony, nieustannie poszukują oni nowych rozwiązań wspierających uprawę roślin. Plony te są niezbędne nie tylko po to, aby zapewnić rolnikom dochód, ale przede wszystkim by zagwarantować nam bezpieczeństwo żywnościowe.

Aby sprostać oczekiwaniom producentów rolnych Syngenta wprowadza na rynek materiał siewny przystosowany do uprawy w trudnych warunkach pogodowych oraz nowoczesne środki ochrony roślin. Poszukujemy także alternatyw w stosunku do rozwiązań tradycyjnych, takich jak np. produkty biologiczne.

Obok pracy nad nowymi odmianami roślin i innowacyjnymi preparatami do ich ochrony, dużo inwestujemy w promocję zrównoważonego rolnictwa, ponieważ kondycja rolnictwa zależy także od kondycji środowiska naturalnego.  The Good Growth Plan to nasze zobowiązania na rzecz środowiska, rolników i konsumentów.  W ramach tych zobowiązań pracujemy nad doskonaleniem metod aplikacji środków ochrony roślin, a także szkolimy, doradzamy i dostarczamy rozwiązania, które zmniejszają zużycie zasobów naturalnych i energii, redukują ślad węglowy oraz zwiększają bezpieczeństwo rolnika, osób postronnych i środowiska naturalnego.

Nasze zobowiązania realizujemy wspólnie z rolnikami, np. zwiększając bioróżnorodność poprzez Operation Pollinator – Akcję na rzecz Owadów Zapylających, w ramach której dostarczamy co roku setki kilogramów nasion roślin atrakcyjnych dla owadów zapylających.

Europejski Nowy Zielony Ład to kierunek, w którym Syngenta podąża od wielu lat.


Autor:

Marek Łuczak, Prezes Syngenta Polska Sp. z o.o.

Last Updated on 16 lutego, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA