Bayer otworzy Digital Hub w Warszawie

Bayer otworzy Digital Hub w Warszawie

  • Nawet 400 nowych pracowników będzie opracowywać rozwiązania cyfrowe z zakresu zdrowia i rolnictwa
  • Rozpoczyna się rekrutacja specjalistów IT – wkrótce odbędzie się hackathon

Warszawa, 28 kwietnia 2021 – Bayer ogłasza plan otwarcia jednostki o nazwie Digital Hub,  zlokalizowanej w warszawskim biurze firmy. Rozpocznie ona działalność w lipcu tego roku, tworząc nowe miejsca pracy nawet dla 400 specjalistów IT. Firma poszukuje głównie programistów, osób na stanowisko Full Stack Engineer, Data Engineer, Data Scientist – z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji i badaniach operacyjnych. Digital Hub będzie koncentrował się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w wymiarze globalnym dla dywizji Crop Science, Pharmaceuticals i Consumer Health firmy Bayer.

Bardzo się cieszymy, że Bayer wybrał Polskę jako lokalizację nowego Digital Hubu. To kraj o niezwykle dynamicznej gospodarce, a Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe – mówi Markus Baltzer, prezes firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej.

Decyzja o rozszerzeniu naszych globalnych struktur digital i IT o Warszawę była oczywista, biorąc pod uwagę poziom utalentowanych informatyków i absolwentów uczelni – zarówno w stolicy, jak i całej Polsce – mówi Bijoy Sagar, dyrektor ds. IT i transformacji cyfrowej w firmie Bayer. – Cieszymy się, że do naszego zespołu dołączą koledzy wnoszący nowe sposoby myślenia: wprowadzając wspólnie cyfrowe innowacje, realizujemy wizję Bayer „Health for all, hunger for none”.Digital Hub będzie częścią globalnej sieci firmy Bayer, której celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa. Pracownicy w Warszawie będą ściśle współpracowali z zespołami istniejących centrów IT w Niemczech, USA i wielu innych krajach świata.

W pierwszej fazie prace centrum skoncentrują się na realizacji projektów transformacji cyfrowej na rzecz dywizji Crop Science, jako że Bayer – bazując na swej pozycji lidera w rolnictwie – dostarcza innowacje, które pomagają rolnikom rozwijać działalność w bardziej zrównoważony i odpowiedzialny sposób. Bayer Crop Science wykorzystuje dane i narzędzia cyfrowe, aby przyspieszać badania i rozwój, zwiększać wydajność operacji i łańcucha dostaw oraz odpowiadać na potrzeby klientów. W Digital Hubie pracować będzie również grupa ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.

Bayer planuje zakończyć rekrutację pracowników na większość stanowisk w nowym hubie do końca 2022 roku. Już pod koniec maja tego roku Bayer zorganizuje wirtualny hackathon, podczas którego specjaliści IT będą mogli pracować nad cyfrowymi rozwiązaniami w zakresie zdrowia i rolnictwa.


Last Updated on 12 maja, 2021 by Łukasz

Udostępnij
KATEGORIA