GrECo i MAI CEE łączą siły w Europie Środkowo-Wschodniej

Broker ubezpieczeniowy i reasekuracyjny GrECo przejmuje 100% udziałów w MAI CEE Ltd, wiodącym doradcy w zakresie ryzyka, ubezpieczeń i świadczeń pracowniczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

(Vienna/GrECo) – Po połączeniu spółka będzie działać pod nazwą GrECo i stanie się liderem wśród dostawców usług w zakresie zarządzania ryzykiem i ubezpieczeniami oraz doradztwa w zakresie świadczeń pracowniczych w Regionie Europy Środkowej i Wschodniej. GrECo jest obecne w tym Regionie od 1989 roku, a dzięki ponad 1000 pracownikom w 16 krajach osiągnęła wiodącą pozycję na rynku.

Firma MAI powstała w 1991 roku na Węgrzech i działa w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, zatrudniając ponad 240 pracowników. Firma osiąga obrót w wysokości 16 milionów euro. MAI obsługuje ponad 15000 klientów korporacyjnych i plasuje na rynku składki ubezpieczeniowe w wysokości 150 mln EUR. Członkowie zarządu MAI, z ponad 20-letnim stażem w branży, pozostaną w strukturach spółki jako część zespołu zarządzającego GrECo.

„Śledziliśmy pomyślny rozwój Spółki MAI w ciągu ostatnich dziesięcioleci i nie ukrywamy, że od dłuższego czasu budzi nasz szacunek. Wierzymy również, że nasze kultury korporacyjne są do siebie niezwykle podobne. Jestem przekonany, że kiedy wprowadzimy mocne strony MAI do GrECo dzięki integracji znacznie zwiększymy liczbę wysoko utalentowanych pracowników i stworzymy firmę z szeroką wiedzą ekspercką i niezrównaną siecią w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Przejęcie MAI będzie znaczącym impulsem dla strategii rozwoju całej naszej Grupy i istotnie poprawi naszą propozycję rozwiązań dla klientów i partnerów” – podkreśla Friedrich Neubrand, CEO GrECo International Holding AG.

Piotr Cieślak, CEO Grupy MAI CEE, dodaje:

„Założeniem MAI CEE było obsługiwanie biznesu międzynarodowego w zgodzie z wymaganiami ponad 260 brokerów ubezpieczeniowych i ich klientów z całego świata. Dziś obsługujemy klientów zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, WNP i Kaukazu.

Grupa GrECo, jako firma w pełni zaangażowana w niezależną przyszłość, jest dla nas najlepszym wyborem. Połączenie specjalistycznych rozwiązań GrECo i sieci MAI tworzy największego brokera w regionie. Razem będziemy nadal niezależnym, profesjonalnym i wiarygodnym partnerem dla naszych klientów i współpracujących z nami brokerów międzynarodowych.”

Steve Bonynge, dyrektor generalny Grupy RMS Group Holdings z siedzibą w Omanie, wyjaśnia: „Decyzja RMS o sprzedaży 72,08% udziałów w MAI CEE odzwierciedla naszą strategię obsługi klientów na Bliskim Wschodzie i w Azji. Wierzymy, że połączenie GrECo i MAI CEE stanowi najlepsze rozwiązanie dla naszych klientów w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Podpisanie umowy nastąpiło 14 września 2021 roku. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny nabycia będącej podstawą transakcji. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od zgody organów regulacyjnych.


Autor:

GrECo International Holding AG

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 15 października, 2021 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA