LearnWorlds pozyskało od Insight Partners 32 mln USD funduszy rozwojowych, aby pomagać edukatorom w tworzeniu i sprzedawaniu kursów online w postpandemicznej rzeczywistości

LearnWorlds pozyskało od Insight Partners 32 mln USD funduszy rozwojowych, aby pomagać edukatorom w tworzeniu i sprzedawaniu kursów online w postpandemicznej rzeczywistości

LearnWorlds, platforma skupiająca w jednym miejscu narzędzia do tworzenia i sprzedaży kursów online, ogłosiła dzisiaj pozyskanie 32 mln USD w ramach inwestycji mniejszościowej dokonanej przez globalną spółkę venture capital i private equity Insight Partners.

LearnWorld to platforma white-label bez kodu, skupiająca w jednym miejscu wszystkie potrzebne narzędzia, za pomocą których edukatorzy i twórcy treści mogą tworzyć, przeprowadzać, reklamować i sprzedawać interaktywne i angażujące kursy online. Mieszcząca się na Cyprze spółka skorzystała na przełomowym dla e-nauczania okresie, jakim był ostatni rok, odnotowując trzykrotny wzrost w obliczu dynamicznego wzrostu popytu na lekcje online, które w międzyczasie stały się „nowym standardem”.

LearnWorld planuje wykorzystać finansowanie do realizacji strategii produktowej, zapewnienia klientom lepszych osiągnięć oraz przyspieszenia marketingu i sprzedaży z naciskiem na małe i średnie przedsiębiorstwa. LearnWorld zakłada dwukrotne zwiększenie kadry z 80 do 170 pełnoetatowych pracowników w kolejnym roku oraz utworzenie oddziałów zagranicznych poza Grecją i Cyprem, w których aktualnie mieści się siedziba firmy.

Panos Siozos, współzałożyciel i dyrektor generalny LearnWorld, powiedział: Naszym zamiarem było stworzenie najlepszej i najbardziej przystępnej platformy do tworzenia kursów online dla edukatorów, którzy podzielają naszą pasję do nauczania. Dokonaliśmy demokratyzacji e-nauczania w modelu bezpośrednim, dając każdemu możliwość prowadzenia własnych zajęć online z miejsca zamieszkania i czerpania zysków z posiadanych umiejętności i tworzonych treści.

Pełny potencjał e-nauczania zawsze oceniany był w perspektywie kolejnych 5 lat, jednak pandemia COVID-19 przyspieszyła ten trend. Obecnie edukatorzy i firmy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują narzędzi umożliwiających im przekwalifikowywanie ludzi w sposób mobilny, powszechny, elastyczny, przyjemny, ale również oszczędny i wydajny. Takim narzędziem jest właśnie LearnWorld. –

W ciągu ostatnich kilku lat platformy edukacyjne online zmieniły kształt przyszłości nauczania w odpowiedzi na rosnącą potrzebę rozwijania dodatkowych kompetencji i plany przedsiębiorstw w zakresie przekwalifikowywania pracownikówpowiedział Nikitas Koutoupes, dyrektor zarządzający Insight Partners. – LearnWorld stanowi idealny system do zarządzania nauczaniem w chmurze, zapewniając wysokiej klasy interaktywne i markowe zajęcia, które wpływają na wyniki nauczania w mierzalny sposób. W Insight inwestujemy w światowej klasy kadry, które tworzą najlepsze produkty na rynku, dlatego jesteśmy zachwyceni nawiązaniem współpracy z Panosem i jego zespołem, w ramach której pomożemy im jeszcze bardziej przyspieszyć imponujące tempo rozwoju.

LearnWorld odnotowuje dynamiczny wzrost i już teraz ma ponad 4,3 tys. klientów w przeszło 120 krajach, w tym samodzielnych „edukatorów-przedsiębiorców”, małe i średnie przedsiębiorstwa czy też duże korporacje sprzedające kursy szkoleniowo-edukacyjne online oraz startupy i spółki prowadzące szkolenia dla klientów i pracowników. LearnWorld spotkała się z ogromnym popytem na jej platformę, który utrzymuje się przez cały 2021 r.

Insight Partners, jedna z największych na świecie spółek venture capital i private equity, znana jest z bliskiej współpracy z rozwijającymi się spółkami, oferując niezrównaną wiedzę i strategię biznesową oraz pomagając im zwiększyć skalę działalności. Insight Onsite, stworzony przez nią silnik ScaleUp, ma pomagać spółkom portfelowym w świadczeniu szeregu usług w kluczowych obszarach działalności gospodarczej, w tym rekrutacji, marketingu i rozwoju produktu. Insight współpracował z takimi tuzami jak Twitter, Shopify czy Pluralsight, a do jej aktualnego portfela spółek zaliczają się takie platformy jak Udemy, Skilljar, Epignosis czy Monday.com.

Więcej informacji na temat platformy kursów online można znaleźć na stronie https://www.learnworlds.com

LearnWorlds

LearnWorld to platforma white-label bez kodu, skupiająca w jednym miejscu wszystkie potrzebne narzędzia, za pomocą których można tworzyć i sprzedawać kursy online. Zaufało jej ponad 4,3 tys. profesjonalnych szkoleniowców, organizacji i firm prowadzących szkolenia w ponad 120 państwach, które za jej pośrednictwem sprzedają kursy online, szkolą pracowników i wspólników oraz edukują klientów. W gąszczu platform z kursami online LearnWorld wyróżnia się ogólną łatwością użytkowania, wyjątkowymi treściami, rozbudowanymi narzędziami do tworzenia stron internetowych, ogromnymi możliwościami kustomizacji oraz obsesyjnie zaangażowanym wsparciem klienta. Wszystko to czyni LearnWorld ulubionym narzędziem dla edukatorów, projektantów stron internetowych i programistów. Firma posiada biura w Limassolu na Cyprze oraz w greckiej Chanii, ale 90% jej kadr pracuje całkowicie zdalnie. (www.learnworlds.com, hello@learnworlds.com)

Insight Partners

Insight Partners to czołowa globalna spółka venture capital i private equity, która inwestuje w scaleupy tworzące technologie i oprogramowanie o dużym potencjale rozwojowym, napędzając przełomowe zmiany w swoich branżach. Założona w 1995 r. firma jak dotąd zainwestowała w ponad 400 spółek na całym świecie, pozyskując za pośrednictwem szeregu funduszy przeszło 30 mld USD zobowiązań kapitałowych. Misją Insight jest odnajdowanie i finansowanie liderów biznesowych z wizją oraz nawiązywanie z nimi pomyślnej współpracy, w ramach której dzielą się z nimi praktyczną wiedzą o oprogramowaniu, tworząc sprzyjające warunki do długofalowego sukcesu. Insight krzewi wśród swoich pracowników i spółek porteflowych kulturę zasadzającą się na przekonaniu, że scaleupy i wzrost tworzą szanse dla wszystkich. Więcej informacji na temat firmy Insight i jej inwestycji można znaleźć na stronie https://insightpartners.com lub śledząc profil na Twitterze @insightpartners.


Źródło: LearnWorlds

Źródło informacji: PR Newswire


Last Updated on 31 października, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA