Spółka Deel zyskuje 425 mln USD dzięki emisji akcji serii D, co pozwoli jej na dalsze zmienianie oblicza branży rekrutacji

Spółka Deel zyskuje 425 mln USD dzięki emisji akcji serii D, co pozwoli jej na dalsze zmienianie oblicza branży rekrutacji

Warte 5,5 mld USD Deel umacnia pozycję najwyżej wycenianej światowej marki z branży rekrutacji, obsługi płatności i zgodności.

Deel, spółka rekrutacyjna działająca zdalnie i przełamująca ogólnoświatowe bariery w zatrudnieniu, ogłosiła dziś, że uzyskała 425 mln USD z emisji akcji serii D, co pozwoliło jej na zwiększenie łącznej zgromadzonej kwoty do 630 mln USD. W najnowszej rundzie finansowania wartość spółki wyniosła 5,5 mld USD. Dzięki tej inwestycji Deel stała się najwyżej wycenianą światową spółką branży rekrutacji, obsługi płatności i zgodności.

Niniejsza informacja prasowa zawiera materiały multimedialne. Pełna jej wersja dostępna jest pod adresem https://www.businesswire.com/news/home/20211018005567/en/

Nową emisję akcji prowadziło amerykańskie Coatue we współpracy z Rahulem Kishore i Lucasem Swisherem. W transakcji uczestniczyło również kilku nowych i obecnych inwestorów, między innymi Altimeter Capital, Andreessen Horowitz, YC Continuity Fund, Spark Capital, Greenbay Ventures Neo oraz ponad 40 czołowych przedsiębiorców z całego świata.

Od założenia Deel w 2019 r. jego zespół – który rozrósł się z czterech do czterystu pracowników – realizował misję zwiększenia dostępności zdalnego zatrudnienia dla zespołów i przedsiębiorstw z każdego zakątka świata oraz budował najlepszą na świecie kadrę pracowniczą. Dziś, aby zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników, spółki muszą wprowadzić zmiany podyktowane nowymi, elastycznymi zasadami pracy. Deel pokonuje przeszkody stojące na drodze do zdalnego zatrudnienia i stwarza wszystkim zainteresowanym nowe możliwości, oddając im do dyspozycji platformę, narzędzia oraz elastyczne metody pracy pozwalające na możliwie najlepsze wykorzystanie potencjału zespołów do pracy w dowolnym miejscu i czasie.

Deel obsługuje ponad 4500 klientów z całego świata, wśród których dość wymienić Coinbase, Intercom i Shopify, posiadających przedstawicielstwa w ponad 150 krajach. Bez względu na to, czy klient poszukuje rozwiązania umożliwiającego mu prowadzenie działalności w trybie hybrydowym czy w pełni zdalnym, czy też chce zatrudniać pracowników z całego świata, technologia oferowana przez Deel umożliwia mu skorzystanie z wyjątkowych rozwiązań z zakresu obsługi wynagrodzeń, HR, zgodności, świadczeń, planów pracowniczych i innych funkcji niezbędnych do zatrudniania i zarządzania międzynarodowym zespołem – a więc coś, czym w przedsiębiorstwie musiałby zajmować się cały dział wewnętrzny. Współpracując z Deel, przedsiębiorstwa mogą zatrudnić odpowiednich pracowników i znaleźć kontrahentów w mniej niż 5 minut, bez konieczności posiadania lokalnego przedstawicielstwa. Spółki mogą również wypłacać swoim zespołom wynagrodzenia w ponad 120 walutach za jednym kliknięciem.

„Przyglądaliśmy się Deel od 2000 r., odkąd poznaliśmy wizję Alexa i Shuo” – powiedział Rahul Kishore, dyrektor zarządzający Coatue. „W miarę pozyskiwania informacji o Deel rósł nasz podziw dla zasięgu i imponującej skali ich działalności oraz przekonanie, że jako zespół dopiero zaczynamy rozwijać swoje możliwości”. Lucas Swisher, komplementariusz Coatue, współuczestnik rundy finansowania dodał: „Później byliśmy pod dużym wrażeniem, w jak prosty sposób platforma przekształca ogrom pracy w jedno narzędzie, z którego może skorzystać każdy, kto chce przekuć marzenie o zatrudnianiu pracowników z całego świata w rzeczywistość”.

„Sposób świadczenia pracy ulega fundamentalnym zmianom. I nigdy już nie będzie taki, jak był kiedyś” – powiedział Alex Bouaziz, prezes Deel. – Założyliśmy Deel, bo nie chcieliśmy pozwolić, żeby procedury związane z zatrudnianiem czy obsługą wynagrodzeń ograniczały dążenia przedsiębiorstw do stworzenia możliwie najlepszych międzynarodowych zespołów i pozyskania najbardziej utalentowanych pracowników. Będziemy nadal przełamywać standardowe metody funkcjonowania przedsiębiorstw i tworzyć narzędzia kształtujące przyszłość rynku pracy”.

„Współpracujemy z Deel od samego początku, byliśmy zatem świadkami przekształceń i rekordowego tempa tworzenia narzędzi pomagających przedsiębiorstwom i ich zespołom w poprawie warunków ich działalności – powiedział Anish Acharya, komplementariusz Andreessen Horowitz. – Przyszłość Deel rysuje się w jasnych barwach, a przyszłość międzynarodowych zespołów, którym spółka pomaga sięgnąć po zasoby międzynarodowe, jest jeszcze bardziej obiecująca”.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 31 października, 2021 by Redakcja

Udostępnij
KATEGORIA