CUSHMAN & WAKEFIELD SKOMERCJALIZUJE FLAGOWY PROJEKT STRABAG REAL ESTATE

  • Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield została wybrana wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację części biurowej kompleksu Upper One w Warszawie.
  • Upper One to najnowszy projekt spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate, który powstanie w miejscu nieczynnego biurowca Atrium International.

Warszawa, 1 grudnia 2022 roku – W ramach najnowszej inwestycji STRABAG Real Estate zostaną wybudowane 34-kondygnacyjna wieża biurowa oraz 17-kondygnacyjny hotel. Łącznie Upper One zaoferuje 35 900 mkw. powierzchni biurowej i około 11 000 mkw. GLA przestrzeni hotelowej. Cały projekt zostanie oddany do użytku w 2026 roku.

„Budowa Upper One to jeden z priorytetów biznesowych STRABAG Real Estate na najbliższe lata. Do przygotowania koncepcji projektu podeszliśmy niezwykle starannie, chcąc w pełni wykorzystać potencjał tej symbolicznej dla wielu mieszkańców stolicy lokalizacji. Zależy nam, aby kompleks Upper One płynnie wpisał się zabudowę warszawskiego śródmieścia i zaoferował swoim przyszłym najemcom całkiem nową jakość pod kątem użytkowania oraz komfortu pracy. Naturalnym elementem realizacji inwestycji jest jej komercjalizacja, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z tak doświadczonym partnerem jak Cushman & Wakefield”, komentuje Henryk Bilski, Leasing Director w STRABAG Real Estate.

Prace budowlane polegające na rozbiórce istniejącego biurowca Atrium International rozpoczną się w I kwartale przyszłego roku. Generalnym wykonawcą kompleksu, odpowiedzialnym także za roboty rozbiórkowe, jest spółka budowlana STRABAG.

„Upper One to jeden z najważniejszych nowych projektów komercyjnych w Warszawie. Po pierwsze, inwestycja STRABAG Real Estate na nowo zdefiniuje śródmiejski kwartał pomiędzy al. Jana Pawła II, ul. Grzybowską, Krochmalną i Ciepłą. Po drugie, cały kompleks zaoferuje innowacyjne rozwiązania ekologiczne, wyznaczając tym samym nowe standardy na rynku nieruchomości w Polsce. I w końcu – będzie to jedna z kluczowych inwestycji, która pozwoli sprostać rosnącemu popytowi na powierzchnie biurowe w stolicy, zwłaszcza w obliczu spodziewanej luki podażowej. Cieszymy się, że to właśnie nam STRABAG Real Estate powierzył komercjalizację swojej flagowej inwestycji i dziękujemy za okazane zaufanie”, komentuje Anna Górska-Kwiatkowska, Head of Leasing Services w Cushman & Wakefield.

Upper One – jedyny taki w Warszawie

Wizualnym wyróżnikiem Upper One będzie nowoczesna i zarazem elegancka, rzeźbiona światłem fasada, zdynamizowana ruchem pięciu przeszklonych wind. Dodatkowo w wieży biurowca przewidziano trzy windy wewnętrzne. Warto podkreślić, że na najwyższych kondygnacjach inwestycji jej najemcy będą mogli skorzystać ze specjalnie zaprojektowanych tarasów zewnętrznych – Upper One będzie tym samym jednym z niewielu wysokościowców w Polsce oferujących takie rozwiązanie. W całym kompleksie deweloper planuje udostępnić ponad 200 miejsc parkingowych, w tym punkty do ładowania samochodów elektrycznych.  

Na zewnątrz powstaną z kolei zielona strefa odpoczynku oraz amfiteatr, które stworzą miejsce do relaksu i organizacji wydarzeń kulturalnych.

„Niezwykle ważny w procesie projektowania Upper One był aspekt ekologii i optymalizacji zużycia mediów. Finalnie zdecydowaliśmy się na wykorzystanie nowatorskiego systemu geotermii, czyli odnawialnego i ekonomicznego źródła energii do ogrzewania oraz chłodzenia budynku. Ponadto, w naszej inwestycji wdrożymy szereg rozwiązań służących poprawie jakości powietrza na przykład jonizację lub nawilżacze adiabatyczne. Najwyższą jakość Upper One potwierdzą certyfikaty LEED Platinum i WELL Building Standard, a także „Obiekt bez barier” Fundacji Integracja, który jest przyznawany nieruchomościom dostępnym dla osób z niepełnosprawnością ruchową”, dodaje Henryk Bilski, Leasing Director w STRABAG Real Estate.

O STRABAG Real Estate GmbH

Od ponad 50 lat STRABAG Real Estate (SRE) zajmuje się planowaniem, budową, wynajmem, świadczeniem usług i sprzedażą nieruchomości. Dostosowujemy nasze koncepcje do potrzeb lokalnych społeczności, które pracują, mieszkają, przebywają lub robią zakupy w budynkach. Z ponad 650 zrealizowanymi projektami i około 240 pracownikami w naszym zespole, jesteśmy jednym z największych deweloperów w Europie. Nasza centrala w Kolonii odpowiada za projekty w Niemczech i krajach Beneluksu, a siedziba w Wiedniu – w Austrii i regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto jesteśmy wspierani przez naszą spółkę macierzystą STRABAG SE, europejską grupę technologiczną działającą w zakresie usług budowlanych, lidera w zakresie innowacji i siły kapitałowej.


Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 50 tysięcy pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2021 roku jej przychody wyniosły 9,4 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com 

Last Updated on 13 grudnia, 2022 by Anastazja Lach

KATEGORIA
TAGS