PAIH wsparł Polmotors kwotą 2,16 mln zł w inwestycji w zrobotyzowaną linię produkcyjną

PAIH wsparł Polmotors kwotą 2,16 mln zł w inwestycji w zrobotyzowaną linię produkcyjną

Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) wsparła inwestycję Polmotors w nowoczesną, w pełni zrobotyzowaną linię produkcyjną do tłoczenia elementów ze stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, podała Agencja. Spółka z Bielska-Białej przewiduje ponieść koszty kwalifikowane w wysokości niemal 31 mln zł. Kwota wsparcia w ramach „Programu wsparcia inwestycji o istotnym znaczeniu dla polskiej gospodarki na lata 2011-2030” ma wynieść 2 161 542,5 zł.

W ramach inwestycji powstaje również hala produkcyjna o powierzchni przeszło 1700 m2 oraz zakupiony zostanie najnowszej generacji piec do wygrzewania formatek, podano.

„Inwestycja, którą wspiera PAIH, to żywy dowód kluczowej roli, jaką Polska odgrywa dla przemysłu motoryzacyjnego. Nasze firmy nie tylko dostarczają niezbędne podzespoły do produkcji największych światowych marek pojazdów. Na coraz większą skalę robią to zgodnie z ideą przemysłu 4.0, wykorzystując potencjał cyfryzacji i robotyzacji” – powiedział prezes PAIH Krzysztof Drynda, cytowany w komunikacie.

„Ta inwestycja to przykład, że pomimo trudnej sytuacji w branży automotive polskie firmy ciągle się rozwijają się i zwiększają moce produkcyjne. Inwestycja w nowoczesne maszyny, robotyzację procesów oraz wykorzystanie zaawansowanego oprogramowania pozwalają nam nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku i podnosić standardy produkcji” dodał prezes Polmotors Andrzej Graboś.

Założona w 2000 r. spółka Polmotors jest producentem podzespołów wykorzystywanych do produkcji samochodów dla przeszło 50 zakładów zlokalizowanych przede wszystkim w Europie, a także USA i Kanadzie, Meksyku, Australii oraz Chinach. Najważniejszymi produktami spółki Polmotors są podzespoły i komponenty struktur nadwozia, struktur zawieszenia, systemów wewnętrznych, siedzeń, systemów dachowych, a także systemy oprzyrządowania do tłoczenia wymienionych detali. PAIH jest instytucją doradczą wchodzącą w skład Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Misją PAIH jest zwiększenie napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do kraju oraz zasięgu i dynamiki internacjonalizacji polskich przedsiębiorstw oraz realizacja polskich inwestycji w kraju. Wzmacnia rozpoznawalność polskich marek na międzynarodowych rynkach, promuje rodzime produkty i usługi oraz rozwiązania technologiczne made in Poland. 


Źródło informacji: wysokienapiecie.pl

Last Updated on 31 lipca, 2022 by Valeriia Honcharuk

KATEGORIA
TAGS