25 lat procesu zmiany świata na lepsze miejsce dla kobiet: Fundacja Mary Kay AshSM obchodzi przełomową rocznicę

25 lat procesu zmiany świata na lepsze miejsce dla kobiet: Fundacja Mary Kay AshSM obchodzi przełomową rocznicę

Organizacja charytatywna prezentuje nową nazwę, logo, stronę internetową, odnowienie marki oraz pierwszy w historii fundacji raport roczny.

Świętując 25-lecie istnienia i kierując się marzeniem Mary Kay Ash o wzbogacaniu życia kobiet na całym świecie, Mary Kay Ash FoundationSM opublikowała swój pierwszy w historii raport roczny, a także nową nazwę, logo, stronę internetową i odświeżony wizerunek. Od 1996 roku fundacja przekazała ponad 80 milionów USD na rzecz organizacji, które realizują jej podwójną misję: finansowanie badań nad nowotworami dotykającymi kobiety oraz położenie kresu przemocy domowej i przemocy ze względu na płeć wobec kobiet i dziewcząt.

Przez co najmniej dwadzieścia lat fundacja kontynuowała innowacje jako międzynarodowy lider działalności charytatywnej na rzecz kobiet. Dla uczczenia tej znaczącej rocznicy organizacja zmieniła nieco nazwę z The Mary Kay FoundationSM na Mary Kay Ash FoundationSM, aby poprawić optymalizację w wyszukiwarkach. Jednocześnie fundacja zaprezentowała nowe logo i stronę internetową, przeprowadziła proces odnowienia marki oraz wydała pierwszy w historii Raport Roczny Mary Kay Ash FoundationSM. Sprawozdanie zawiera przegląd inicjatyw na rok 2020 w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Kluczowe wnioski zawarte w raporcie obejmują:

-w 2020 roku Fundacja Mary Kay Ash FoundationSM przyznała dotacje w łącznej wysokości 1825000 USD na działalność w Stanach Zjednoczonych oraz na cele, które przyczynią się do poprawy sytuacji na całym świecie, w ramach programu Granty na innowacyjne/translacyjne badania nad rakiem oraz International Post-Doctoral Fellowship Cancer Research Program (międzynarodowego programu staży podoktorskich w zakresie badań nad nowotworami). Od 1996 roku Fundacja Mary Kay AshSM wspiera innowacyjne badania nad rakiem i badania kliniczne w celu opracowania leku na nowotwory dotykające kobiety, przyznając ponad 25 milionów dolarów na ponad 250 nowatorskich projektów w czołowych szkołach medycznych i instytucjach badawczych na całym świecie;

-z powodu pandemii COVID-19 w 2020 roku na całym świecie odnotowano druzgocący wzrost przemocy domowej. Ta swoista pandemia w pandemii doprowadziła schroniska dla ofiar przemocy domowej do kresu ich możliwości. Fundacja Mary Kay Ash FoundationSM przyznała nadzwyczajne dotacje w łącznej wysokości 1000000 USD na wsparcie pracowników pierwszej linii w przeciwdziałaniu przemocy domowej – osób, które jako pierwsze reagują na potrzeby kobiet i dzieci. W dążeniu do rozszerzenia międzynarodowego zobowiązania do eliminacji przemocy domowej ze względu na płeć Mary Kay Inc. i Mary Kay Ash FoundationSM połączyły siły z Funduszem powierniczym ONZ na rzecz eliminacji przemocy wobec kobiet i CARE USA, światowymi liderami w dziedzinie pomocy humanitarnej. Od 2000 roku Fundacja przekazała ponad 58 milionów USD na walkę z przemocą ze względu na płeć. Działania te wsparły ponad sześć milionów kobiet i dziewcząt szukających schronienia i wsparcia w walce z przemocą.

„Dwadzieścia pięć lat temu moja babcia, Mary Kay Ash, stworzyła fundację, która nadal pozostaje w sercu Mary Kay Inc., pracowników firmy i niezależnych konsultantów kosmetycznych, którzy starają się podtrzymywać jej wizję uczynienia świata lepszym miejscem dla kobiet i ich rodzin – powiedział Ryan Rogers, główny dyrektor ds. inwestycji i wiceprezes zarządu Mary Kay Ash FoundationSM. – Mary Kay Ash FoundationSM zapuściła korzenie w Teksasie i obserwowała, jak rozprzestrzeniają się one na całe Stany Zjednoczone. Podobnie jak w przypadku samej firmy Mary Kay Inc., praca fundacji nie zna granic. Myślimy o świecie, w którym kobiety mają silną pozycję, są zdrowe i bezpieczne. W tę przełomową rocznicę kontynuujemy nasze niezłomne zaangażowanie na rzecz kobiet na całym świecie i pamiętamy, jak bardzo jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować pracę mojej babci”.

Fundacja Mary Kay Ash FoundationSM

Fundacja Mary Kay Ash FoundationSM, której przyświeca cel ubogacania życia kobiet na całym świecie obrany niegdyś przez Mary Kay Ash, zajmuje się zbieraniem i przyznawaniem środków na finansowanie przełomowych badań nad rakiem mających na celu znalezienie leku na nowotwory występujące u kobiet. Celem fundacji jest również walka z przemocą domową wobec kobiet. Od 1996 r. Mary Kay Ash FoundationSM przekazała ponad 80 mln USD organizacjom działającym w tych dwóch obszarach. Ponadto fundacja wspiera inicjatywy polegające na szerzeniu wiedzy i docieraniu do społeczności lokalnych oraz popiera działania ustawodawcze na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa kobiet. Razem możemy sprawić, że kobietom będzie się żyło lepiej. Aby dowiedzieć się, jak wziąć udział w działaniach edukacyjnych, wspieraniu inicjatyw, wolontariacie, albo przekazać środki oraz aby dołączyć do działań, które ratują życie oraz wspierają i upodmiotawiają kobiety, należy odwiedzić stronę marykayashfoundation.org lub śledzić nasze profile na Facebooku i Instagramie albo Twitterze.


Autor:

Polska Agencja Prasowa

Last Updated on 12 listopada, 2021 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA