Dassault Systèmes na Hannover Messe 2023: wdrażanie zrównoważonych procesów produkcji w oparciu o rozwiązania z zakresu wirtualnych kopii bliźniaczych

Dassault Systèmes na Hannover Messe 2023: wdrażanie zrównoważonych procesów produkcji w oparciu o rozwiązania z zakresu wirtualnych kopii bliźniaczych

Podczas targów Hannover Messe 2023, które odbędą się terminie 17-21 kwietnia 2023 r., firma Dassault Systèmes skupi się na tematach związanych ze zrównoważonym rozwojem i zapewnieniem rentowności przedsiębiorstw. Stanowisko firmy o numerze D26 będzie znajdować się w hali 17. Dassault Systèmes pokaże, jak zapewnić ciągłość biznesową w całym łańcuchu wartości z uwzględnieniem kwestii zrównoważonego rozwoju na każdym etapie procesu decyzyjnego.

Podnoszenie efektywności procesów, redukowanie kosztów i ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko to tylko niektóre z szeregu wyzwań stojących przed firmami i organizacjami. Kluczem do konkurencyjności i innowacyjności są obecnie procesy cyfrowe oraz wysoka prężność biznesowa, a także rozbijanie silosów organizacyjnych i doskonalenie metod współpracy.

Podczas targów Hannover Messe firma Dassault Systèmes zaprezentuje możliwości platformy 3DEXPERIENCE w zakresie nie tylko współpracy między działami i organizacjami, ale także doskonalenia procesów i stymulowania innowacyjności dzięki wykorzystaniu środowisk wirtualnych.

Prezentacja: wirtualne kopie bliźniacze i rzeczywistość rozszerzona

Pokaz będzie poświęcony interakcji między światem wirtualnym i rzeczywistym przez zastosowanie wirtualnych kopii bliźniaczych w kontekście hali produkcyjnej. Goście będą mogli poznać cztery studia przypadków zastosowania wirtualnych kopii bliźniaczych i rzeczywistości rozszerzonej w obszarze produkcji i obsługi posprzedażowej, m.in. w roli systemów wsparcia linii montażowych i serwisowych oraz w postaci w pełni zautomatyzowanego rozwiązania z zakresu kontroli jakości.

Dassault Systèmes zaprezentuje np. sterowany przez robota system wizyjny porównujący stan faktyczny produktu z jego stanem docelowym. Rozwiązanie to pozwala pracownikom szybko weryfikować i w razie konieczności modyfikować konstrukcję produktu. Celem wirtualnej kopii bliźniaczej jest wspieranie pracowników w codziennych obowiązkach. Pozwala ona także, w oparciu o dane, kontrolować jakość produktów w sposób zrównoważony i efektywny z myślą o dobru człowieka.

Na targach będą także obecni partnerzy Dassault Systèmes, w tym firmy AES i OMRON, które zaprezentują sposoby wykorzystania platformy 3DEXPERIENCE do stymulowania innowacyjności.

Firma Dassault Systèmes zaprasza do odwiedzenia stanowiska D26 w hali 17 podczas targów Hannover Messe w terminie 17-21 kwietnia 2023 r.


Źródło: Dassault Systèmes

Last Updated on 5 kwietnia, 2023 by Anastazja Lach

KATEGORIA