Bank Millennium najlepszym bankiem w Polsce wg magazynu Global Finance

Bank Millennium najlepszym bankiem w Polsce wg magazynu Global Finance

Bank Millennium został uznany za najlepszy bank w Polsce w 28 konkursie Best Bank Awards, organizowanym przez magazyn Global Finance.

– Międzynarodowe wyróżnienie The Best Bank in Poland for 2021 jest dla nas powodem do satysfakcji i jest tym cenniejsze, że otrzymujemy je w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia. W ciągu ostatniego roku wszystkie nasze działania skupiały się na przystosowaniu do zmieniających się warunków i nowych oczekiwań klientów, musieliśmy wykazać się jeszcze większą niż dotychczas elastycznością i szybkością działania. Nagroda jest potwierdzeniem, że doskonale nam się to udało – powiedział Joao Bras Jorge, Prezes Zarządu Banku Millennium.

Wyboru zwycięskich instytucji dokonali redaktorzy Global Finance, po szerokich konsultacjach z dyrektorami finansowymi firm, bankierami i konsultantami bankowymi, a także analitykami z całego świata. Wybierając najlepsze banki, Global Finance brał po uwagę różne czynniki – od ilościowych czynników obiektywnych do czynników subiektywnych bazujących na informacjach. Kryteria obiektywne obejmowały wzrost aktywów, rentowność, zasięg geograficzny, relacje strategiczne, nowe przedsięwzięcia gospodarcze oraz innowacyjność produktów. Z kolei kryteria subiektywne to opinie analityków rynku kapitałowego, analityków ratingów kredytowych, konsultantów bankowych oraz innych osób związanych z branżą.

– Banki pełnią kluczową rolę w ożywieniu gospodarczym na całym świecie. Nagrody Best Bank Awards wyróżniają liderów przywracania wzrostu i wytyczania nowych dróg – powiedział Joseph D. Giarraputo, wydawca i redaktor naczelny Global Finance– W świetle bezprecedensowych warunków ekonomicznych wywołanych globalną pandemią, tegoroczne oceny są ważniejsze i cenniejsze niż w jakimkolwiek momencie ich 28-letniej historii.


Raport z pełnymi wynikami konkursu zostanie opublikowany w majowym wydaniu magazynu Global Finance oraz online na stronie www.gfmag.com.


Autor:

Bank Millennium

Last Updated on 21 czerwca, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA