<strong>Lider branży pożyczkowej przekazuje 50 000 euro Ukrainie</strong>

Lider branży pożyczkowej przekazuje 50 000 euro Ukrainie

AvaFin ponownie wspiera Ukrainę! Wiodący międzynarodowy gracz z branży finansowej – specjalizujący się w pożyczkach konsumenckich – przekazał fundacji Entrepreneurs for Peace Fonds 50 000 euro. Zgodnie z misją firmy, AvaFin chce czynić pieniądze dostępnymi – nie tylko dla klientów, ale także dla tych, którzy najbardziej ich potrzebują.

„Branża finansowa ma duży wpływ na życie każdego człowieka. Czujemy się odpowiedzialni za wywieranie tego pozytywnego wpływu, niosąc pomoc w trudnych czasach” – wyjaśnia Patrick Koeck, CEO AvaFin.

To nie pierwszy raz, kiedy AvaFin angażuje się we wspieranie Ukrainy po rosyjskiej inwazji. Na początku tego roku firma AvaFin – działająca na czterech rynkach europejskich i w Meksyku – również zdecydowała się przekazać 50 000 euro na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zarząd i pracownicy firmy wierzą, że czyny mówią więcej niż słowa i z dumą łączą to ze swoim podejściem do CSR, czyli społecznej odpowiedzialności biznesu.


AvaFin (w Polsce CreamFinance Poland – w trakcie rebrandingu na AvaFin) to międzynarodowa grupa FinTech, działająca od 2012 roku. Korzysta z najnowocześniejszej platformy rozwiązań finansowych, aby zapewnić wygodne produkty kredytowe charakteryzujące się krótkim czasem wypłaty gotówki na konto klienta.

Dostarcza korzystne produkty pożyczkowe konsumentom na 5 rynkach: w Polsce, Hiszpanii, Meksyku, Czechach i na Łotwie, na których to rynkach utrzymuje wiodącą pozycję. Misją firmy jest czynienie pieniędzy dostępnymi. Produkty kredytowe dostosowuje do potrzeb klientów. Dąży do jak najwyższej satysfakcji i nawiązywania długoterminowych relacji z klientami, aby stanowić dla nich pierwszy wybór dla celów zaspokojenia potrzeb finansowych.

Głównym inwestorem grupy jest Capitec Bank – wiodący bank konsumencki w RPA, który posiada ponad 40% udziałów. Od momentu powstania 10 lat temu firma obsłużyła ponad 1 mln unikalnych klientów, udzielając pożyczek na kwotę przekraczającą 1 mld euro.


Patrick Koeck stoi na czele Grupy AvaFin (wcześniej znanej jako CreamFinance Group) jako Chief Executive Officer od 2020 roku. Jest częścią Grupy od dziesięciu lat, wcześniej na stanowisku Chief Operating Officer.

Wykształcenie wyższe w zakresie administracji finansowej, finansów i rachunkowości uzyskał na Wirtschaftsuniversität Wien w Wiedniu, a także w Stockholm School of Economics w Rydze, gdzie zdobył tytuł Executive Master of Business Administration.

W Grupie AvaFin kieruje strategią i rozwojem biznesowym firmy, z naciskiem na działalność operacyjną.

Last Updated on 2 stycznia, 2023 by Anastazja Lach

KATEGORIA
TAGS