Walutowe usługi skarbowe Banku Millennium nagrodzone przez Global Finance

Walutowe usługi skarbowe Banku Millennium nagrodzone przez Global Finance

Bank Millennium otrzymał nagrodę The Best Foreign Exchange Provider in Poland for 2021 w konkursie organizowanym już po raz 21. przez renomowany magazyn Global Finance.

Bardzo cieszymy się z prestiżowej nagrody Global Finance, a fakt, że w tej samej kategorii zwyciężył w tym roku również Millennium bcp w Portugalii i Millennium bim w Mozambiku, jest dodatkowym powodem do dumy. W czasach bezprecedensowych wydarzeń i dużej zmienności na światowych rynkach, zapewnienie klientom najwyższej jakości usług z obszaru transakcji FX ma ogromne znaczenie. Słuchamy naszych klientów i chcemy być ich partnerem w czasach spokojniejszych oraz tych bogatszych w wyzwania – mówi Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millennium.

Obszar Skarbu był zawsze przedmiotem najwyższej uwagi w Banku Millennium – zarówno w zakresie transakcji międzybankowych, jak i transakcji z klientami. Już w 2009 roku zainwestowaliśmy w nowoczesne rozwiązania technologiczne, umożliwiające klientom korporacyjnym handel elektroniczny na rynku FX. Jest to spójne z długofalową strategią Banku, której jednym z filarów jest digitalizacja. Usługi Skarbu to również ważny element oferty produktowej Bankowości Przedsiębiorstw, promującej kompleksowy i szybki dostęp do palety rozwiązań skarbowych z zakresu wymiany FX – mówi Marcin Serafin, Dyrektor Wydziału Transakcji z Klientami w Departamencie Skarbu Banku Millennium.

Tegoroczny wstrząs w zakresie handlu transgranicznego oraz łańcuchów dostaw podkreśla znaczenie dobrego partnera w transakcjach wymiany walut. W tym szybko zmieniającym się świecie banki mające mocne departamenty walutowe, mogą prowadzić swych klientów przez burzliwy czas – powiedział Joseph D. Giarraputo, Wydawca i Redaktor Naczelny magazynu Global Finance.

Kryteria wyłonienia zdobywców nagrody obejmowały przede wszystkim wolumen transakcji, udział w rynku, jakość obsługi klienta, konkurencyjność cen oraz wykorzystanie innowacyjnych technologii. Global Finance uwzględniał również zgłoszenia banków, opinie analityków branżowych, managerów i specjalistów z zakresu technologii.


Magazyn Global Finance, wydawany od 1987 roku, ma czytelników w 191 krajach. Odbiorcami Global Finance są prezesi, dyrektorzy generalni, dyrektorzy finansowi, skarbnicy i inni wyżsi urzędnicy odpowiedzialni za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych w międzynarodowych przedsiębiorstwach i instytucjach. Global Finance ma siedzibę w Nowym Jorku, a biura znajdują się na całym świecie. Global Finance regularnie wybiera najlepsze banki i innych dostawców usług finansowych. Nagrody te stały się znanym i uznanym wyróżnikiem doskonałości dla światowej społeczności finansowej.


Autor:

Bank Millenium

Last Updated on 6 maja, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA