EC Szombierki w Bytomiu sprzedana. Zabytek został kupiony przez Arche SA

EC Szombierki w Bytomiu sprzedana. Zabytek został kupiony przez Arche SA

Grupa Arche podpisała wczoraj ostateczną umowę zakupu zabytkowej Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu.

„Bardzo się cieszymy, że dokonaliśmy zakupu EC Szombierki. Oczywiście mamy koncepcję na ten obiekt, ale to na razie jest przyszłość. W tym roku skupimy się na zabezpieczeniu obiektu, aby nie dochodziło w nim do dalszej degradacji”.mówi Władysław Grochowski, prezes Arche SA.

Firma zakupiła bytomski zabytek za 10 mln złotych.

“Od nas reszta zależy teoretycznie, czekamy bowiem na Krajowy Plan Odbudowy, na Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Mam nadzieję, że się tego doczekamy. My jesteśmy wytrwali w tym wszystkim, zabezpieczymy obiekt, który w końcu otrzyma drugie życie i będzie pełnił zupełnie nowe funkcje”. dodaje właściciel Arche SA.

Firma ma bardzo duże doświadczenie w rewitalizacji tego typu obiektów. Przykładem może być zrewitalizowana fabryka Cukrownia Żnin.

“Najważniejszy jest pomysł, ale my nieźle sobie radzimy z takimi obiektami i tu też sobie dobrze poradzimy. Pomysł jest. Stawiamy głównie na cele kulturalne, oczywiście planujemy także hotel, strefę konferencyjną i targową, a także gastronomię na przestrzeni około 5000 metrów kwadratowych. Sam w sobie obiekt jest >>miastotwórczy<<”. dodaje Władysław Grochowski.

Firma Grochowskiego w kolekcji ma już 17 hoteli (www.hotelearche.pl) z ponad 3500 pokojami. Na tym nie koniec, ponieważ Arche wciąż inwestuje. Już w sprzedaży są takie inwestycje jak rewitalizowany Klasztor we Wrocławiu, Fabryka Samolotów w Mielnie, gdzie można zostać właścicielem pokoju z widokiem na morze lub jezioro, Arche Hotel Sanatorium Milicyjne w Nałęczowie, czy Hotel przy Lotnisku w Gdańsku. W przygotowaniu hotel w uzdrowisku Muszyna Złockie.

Władysław Grochowski otrzymał nagrodę Przedsiębiorca Roku 2022 przyznawaną przez portal Money.pl za pokazanie jak biznes deweloperski może prowadzić działania odpowiedzialne społecznie, a przy tym utrzymywać rentowność.


Źródło informacji: Grupa Arche

Last Updated on 7 sierpnia, 2022 by Valeriia Honcharuk

KATEGORIA
TAGS