LKQ EUROPE INWESTUJE W NOWY MAGAZYN CENTRALNY, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ W MODLNICZCE KOŁO KRAKOWA. JEGO DZIAŁALNOŚĆ OPERACYJNA BĘDZIE PROWADZONA PRZEZ ELIT POLSKA

LKQ EUROPE INWESTUJE W NOWY MAGAZYN CENTRALNY, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ W MODLNICZCE KOŁO KRAKOWA. JEGO DZIAŁALNOŚĆ OPERACYJNA BĘDZIE PROWADZONA PRZEZ ELIT POLSKA

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny, który będzie zlokalizowany w Modlniczce, na terenie kompleksu GLP Kraków Airport Logistics Centre, dużego parku logistycznego łączącego rynki Europy Zachodniej i Wschodniej. Dzięki inwestycji w nowy magazyn centralny pod Krakowem LKQ buduje swoją przewagę konkurencyjną na rynkach lokalnych, a także rozbudowuje sieć logistyczną w Europie. Budowa magazynu ELIT Polska rozpoczęła się w styczniu 2022 roku i potrwa do drugiej połowy 2022 roku. Uruchomienie nowej powierzchni magazynowej i biurowej planowane jest na 21 listopada 2022 roku. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Magazyn centralny będzie obsługiwany przez spółkę ELIT Polska, która jest częścią LKQ Europe. Zgodnie z podejściem LKQ Europe „logistyka bez granic”, centrum logistyczne w znacznym stopniu przyczynić ma się do poprawy jakości dostaw, także pomiędzy podmiotami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

„Chcemy jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych Klientów w Polsce, dlatego stale dążymy do zwiększania zasobów logistycznych oraz poprawiania jakości realizowanych dostaw. Uruchomienie nowego magazynu ma strategiczne znaczenie w kontekście dalszego rozwoju ELIT Polska. Poprzez inwestycję w Modlniczce pod Krakowem nie tylko zapewnimy naszym klientom profesjonalną obsługę zgodną ze światowymi standardami, ale przede wszystkim inwestujemy w przyszłość” – mówi Gelu Manta, CEO ELIT Polska.

11 000 metrów kwadratowych i ponad 100 000 produktów w magazynie

Powierzchnia magazynu ELIT Polska wyniesie 11 tys. m2, dzięki czemu obiekt będzie mógł magazynować ponad 100 tys. produktów. Budynek będzie wyposażony w czterokondygnacyjną antresolę do składowania części samochodowych oraz 22 doki przeładunkowe do obsługi przyjęć i wysyłek. Magazyn będzie również przygotowany do szybkiej obsługi rynku motoryzacyjnego oraz klientów biznesowych i indywidualnych, którzy będą chcieli skorzystać z bezpośredniego odbioru towaru. Lokalizacja na terenie kompleksu GLP Kraków Airport Logistics Centre jest dużym atutem pod względem komunikacji z centrum miasta, a także krajowym i międzynarodowym transportem lotniczym. Inwestycja zapewnia również 700 metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

„Będąca czołowym dystrybutorem części motoryzacyjnych firma Elit Polska zdecydowała się wynająć ponad 11 tys. mkw. powierzchni magazynowej w centrum logistycznym w Krakowie. Korzyści, jakimi dysponuje GLP Kraków Airport Logistics Centre to m.in. bliskość autostrady A4, możliwość elastycznego kształtowania modułów i powierzchni magazynowej i biurowej. Powierzchnia najmu budowana dla Elit Polska jest powierzchnią specjalistyczną. Magazyn będzie wyposażony w wielopoziomową antresolę służącą do magazynowania części motoryzacyjnych oraz magazyn do składowania produktów niebezpiecznych. Powierzchnia najmu będzie przygotowana dla stałych miejsc pracy ludzi. Specjaliści firmy Cushman & Wakefield byli odpowiedzialni za przygotowanie specyfikacji technicznej przyszłego obiektu, negocjacje warunków technicznych oraz komercyjnych najmu. Wiodący deweloper powierzchni magazynowych – firma GLP, sprostał zadaniu wyznaczonemu przez Klienta i wybuduje budynek ze wszystkimi dostosowaniami niezbędnymi do prowadzenia działalności operacyjnej, w tym dostosowaniem budynku do usytuowania w nim wielopoziomowej antresoli” – mówi Konrad Jacewicz, Associate, Cushman & Wakefield.

Najnowocześniejsza logistyka i zrównoważony rozwój

Nowatorskie rozwiązania technologiczne i techniczne są kluczowym czynnikiem rozwoju firmy. Technologie zastosowane przy budowie nowego magazynu, w znacznym stopniu obniżają koszty jego funkcjonowania, jak również umożliwią podniesienie komfortu pracy załogi. Wpłynie to w istotny sposób na zwiększenie wydajności dystrybucyjnej naszego nowego magazynu centralnego” – mówi Paweł Wójcik, dyrektor logistyki ELIT Polska.

Zrównoważony rozwój jest jednym z głównych priorytetów firmy. Zgodnie ze strategią korporacyjną firmy, budynki magazynowe i biurowe ELIT Polska zostaną wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i środowiskowe wpływające m.in. na zwiększenie efektywności energetycznej i bezpieczeństwo pracy. Należą do nich m.in. oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne oraz destryfikatory, które mają bezpośredni wpływ na obniżenie kosztów eksploatacji obiektu. Dzięki zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, inwestycja uzyskała certyfikat BREEAM.


O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 50 tysięcy pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2021 roku jej przychody wyniosły 9,4 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne.

Last Updated on 6 lipca, 2022 by Anastazja Lach

KATEGORIA
TAGS