Jakie są wyzwania CF CEFARM SA w obliczu kryzysu?

Na bieżąco obserwujemy rynek, jego dynamikę, i staramy się jak najlepiej dopasować do aktualnej sytuacji. Ekonomia to przede wszystkim dogłębna analiza liczb, nie można więc podejmować ważnych decyzji pod wpływem chwilowych emocji czy powierzchownych opinii – wnioski należy wyciągać z faktów. Podstawą naszej kultury pracy są elastyczność i przemyślane reakcje na zmieniającą się rzeczywistość.

Kryzys gospodarczy jest naturalnym ryzykiem dla biznesu, dotyka każdego, choć różnie jesteśmy do niego nastawieni. Obecne załamanie ma ogromną skalę i zasadniczo wpłynie na rynki finansowe. Nasza Spółka przewiduje zakończenie roku wynikiem, jaki zaplanowano w budżecie. Nie będzie jednak tak prężnego wzrostu sprzedaży, jak miało to miejsce w ostatnich dwóch latach. Ograniczenia i trudne sytuacje od zawsze są dla nas motorem innowacyjności. Myślę, że spokój i dobre przygotowanie pozwolą nam stawić czoło nowym wyzwaniom.

Jesteśmy częścią systemu ochrony zdrowia i spoczywa na nas obowiązek dbania przede wszystkim o dobro pacjenta. Centrala Farmaceutyczna CEFARM SA ma 76-letnie doświadczenie w branży, a jednocześnie jest prekursorem rynku – posiadamy zatem narzędzia i sprawnie działające modele współpracy. Jednak to, co nas wyróżnia, to indywidulane podejście do każdego klienta. Długoletnie, stabilne, oparte na zaufaniu i uczciwości kontakty biznesowe są fundamentem naszej Spółki.

Wierzymy, że nasze długofalowe strategie rozwoju, choć nie tak dynamiczne jak te krótkoterminowe, są odpowiedzialne zarówno biznesowo, jak i etycznie. Dajemy naszym klientom pewność, że dostarczane przez nas leki są pełnowartościowe, transportowane i przechowywane wedle najwyższych standardów i wytycznych. Jesteśmy świadomi, że najmniejsza pomyłka mogłaby kosztować czyjeś zdrowie. Jako renomowany dystrybutor farmaceutyczny rozumiemy, że opieka nad pacjentem jest najważniejsza, staramy się więc z szacunkiem i empatią sprostać wszelkim wymaganiom.

Naszym priorytetem jak zawsze jest rozwój. Obecnie skupiamy się na optymalizacji procesów logistycznych. Ponadto już teraz, oprócz dystrybucji produktów farmaceutycznych, świadczymy w tej dziedzinie szeroki wachlarz usług, m.in. import, wynajem profesjonalnych powierzchni magazynowych, obsługę badań klinicznych, oraz prowadzimy hurtownie towarów obcych w Warszawie i Radomsku.

Jestem przekonany, że nasza wiedza i doświadczenie, relacje z klientami oparte na zaufaniu oraz strategie długofalowego rozwoju będą niezawodnymi elementami naszej tarczy na czas kryzysu.  


Autor:

Jan Kruk, Prezes Zarządu, Centrala Farmaceutyczna CEFARM SA

Last Updated on 16 lutego, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA