Rury GRP z Gdańska podbijają świat

Rury GRP z Gdańska podbijają świat

W obliczu kryzysu wodnego i dynamicznych zmian klimatu w Europie przedsiębiorcy zabiegają o przyjęcie przez Komisję Europejską Niebieskiego Ładu, który ma uruchomić olbrzymie środki na inwestycje wodne. Polska ma wszelkie możliwość produkcyjne, aby stać się liderem w tej kwestii w Europie, czego przykładem jest między innymi gdańska fabryka Amiblu, która eksportuje swoje produkty do niemalże 30 państw na kilku kontynentach.

Nowy program UE ma uwzględnić kwestie związane z gospodarowaniem wodą, poprawą jej dostępności, a także ochroną dostępnych zasobów z powodu zbliżającego się niedoboru wody w całej Europie. W październiku Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny ogłosi inicjatywę “Czas na Niebieski Ład UE” oraz wezwie Komisję Europejską, aby zaczęła traktować wodę jako priorytet w swoim programie na 2024 rok.

Rury NC Line wysyłane do blisko 30 krajów

Produkowane w Gdańsku rury o przekrojach niekołowych trafiły już do 18 państw w Europie, w tym m.in. do Niemiec, Francji, Hiszpanii, Rumunii, czy Anglii. Ponadto produkty wyszły poza Stary Kontynent, chociażby do USA, gdzie dużo projektów realizowaliśmy na przykład w Los Angeles, do Kanady, Argentyny, czy technologicznie zaawansowanej Japonii, a dokładniej w Tokio. Wszystkie kraje doceniły ich innowacyjność i zaawansowaną technologię.

Niekołowe rury NC Line charakteryzuje specyficzny kształt. Rura o przekroju jajowym doskonale sprawdza się w systemach kanalizacji ogólnospławnej, jej kształt zapewnia prawidłowy przepływ ścieków i odprowadzanie wód opadowych. Te o formie parabolicznej zaś  stosowane są przy przepustach pod drogami, gdzie zbierają spływające strumienie oraz niewielkie rzeczki, a także między innymi przy przejściach dla ludzi pod torami kolejowymi. Wykonane z żywicy, wzmacnianej włóknem szklanym, są efektem pięćdziesięciu lat ciągłego rozwoju technologicznego. Dzięki wykorzystaniu wiedzy inżynierskiej z zakresu materiałów kompozytowych i materiałoznawstwa Amiblu wytwarza produkty, które służyć będą kolejnym pokoleniom.

– Cieszy i jednocześnie napawa nas dumą fakt, że rury z gdańskiej fabryki są doceniane w różnych zakątkach globu. Sprawdzają się przy projektach realizowanych w wielu częściach Europy i świata.  Solidność, trwałość i niezawodność to ich niezaprzeczalne cechy. Bez wątpienia niekołowe rury NC Line przyczyniły się do poprawy jakości życia milionów ludzi na całym świecie i stanowiły ważny krok w rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na skalę międzynarodową. – mówi Krzysztof Kurzych, dyrektor fabryki Amiblu w Gdańsku


Fabryka Amiblu w Gdańsku dystrybuuje swoje produkty na rynki międzynarodowe. Rury NC Line przyczyniają się do wzmocnienia tamtejszych systemów wodociągowych i kanalizacyjnych.
Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość bezwykopowej instalacji. Wytrzymałość oraz elastyczność rur sprawia, że mogą być dostosowane idealnie do wymagań klientów, łatwo dopasowane do różnych kształtów i geometrii, a co więcej ich użytkowanie jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Taka ekspansja polskich produktów na arenie międzynarodowej ma dodatkowo korzystny wpływ na wizerunek naszego kraju. Produkty o dobrej jakości wpływają na pozytywne postrzeganie kraju, budując jego wizerunek jako miejsca stawiającego na innowacje. Tym niewątpliwie może pochwalić się fabryka Amiblu w Gdańsku.

Last Updated on 31 sierpnia, 2023 by Anastazja Lach

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS