Skotan w nowej rzeczywistości – stabilne działania i plany na przyszłość

Nikt nie spodziewał się, że 2020 rok będzie aż tak wyjątkowy dla wszystkich przedsiębiorców. Plany oraz strategie biznesowe ważne jeszcze w styczniu, w marcu uległy ogromnym zmianom.
W równym stopniu nowa rzeczywistość dotknęła małych, średnich i dużych przedsiębiorców.
Wyjątkowe warunki pracy bądź czasowe wstrzymanie produkcji miały i mają ogromny wpływ na funkcjonowanie firm i całą kondycję polskiej gospodarki.

Wydarzenia na Świecie sprawiły, że wszyscy stanęliśmy przed wyzwaniem odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Sytuacja ta szybko zweryfikowała, które firmy były dobrze przygotowane na niespodziewane sytuacje losowe. Producenci, którzy postawili na import półproduktów  zza granicy, szczególnie z Chin, napotkali olbrzymi problem – niepewność, czy w momencie ograniczenia transportu międzynarodowego będą w stanie dalej produkować i wytwarzać swoje towary.

Skotan S.A od lat stawia na polski bezpieczny łańcuch dostaw. Różnorodność dostawców oraz rozwinięta logistyka pozwoliły nawet w tak trudnym momencie, w jakim znalazła się cała gospodarka, na płynną i nieprzerwaną produkcję flagowych produktów spółki m. in. suplementów diety linii EstroVita – Działania te oraz ściśle określona ścieżka rozwoju widoczna jest także w wynikach finansowych Spółki. Zauważalny jest staliby trend wzrostowy, a pierwszy kwartał spółka zamknęła na plusie. Jest to bardzo dobra prognoza na kolejne kwartały mimo niestabilnej sytuacji rynkowej. Jednak nie wyniki finansowe są najważniejsze, ale przede wszystkim wysoki standard produkcji oraz dbanie o każdy aspekt w strukturze firmy.

W krytycznym momencie zadbanie o najwyższe standardy bezpieczeństwa dla pracowników administracyjnych firma Skotan S.A postawiła na pierwszym miejscu. Wprowadzony został zdalny tryb pracy, będącym gwarancją większego bezpieczeństwa. Pracownicy pozostający w firmie nie odczuli większej różnicy, ponieważ jeszcze przed wdrożeniem reżimu sanitarnego w zakładach produkcyjnych panowały ściśle określone wymogi bezpieczeństwa, m in. odpowiedni strój, maski ochronne, rękawiczki jak również dezynfekcja stanowisk. Nastąpiła jednak reorganizacja pracy, która podlega pod wszystkie obowiązujące wymogi sanitarne. Przestrzegana jest także higiena pracy ze szczególnym uwzględnieniem obowiązkowego noszenia maseczek, weryfikacji temperatury ciała oraz ogólnego samopoczucia pracowników. Kierując się także troską o bezpieczeństwo klientów Spółka Skotan wstrzymała dostawę produktów w formie pobraniowej. Sklep internetowy natomiast działa bez zmian oferując inne formy dostaw – głównie kurierskie.

W obecnej sytuacji wszystko może się wydarzyć. Wszystkie nasze działania podyktowane są zapewnieniem wszystkim pracownikom jak i klientom poczucia bezpieczeństwa oraz utrzymaniem produkcji jak i sprzedaży na stałym dobrym poziomie. ” – mówi Prezes Spółki Jacek Kostrzewa.

Wychodząc naprzeciw sytuacji na świecie Spółka opracowała nową formułę, dzięki której powstał produkt EstroVita IMMUNO. Jest to suplement diety o najwyższej skoncentrowanej zawartości kwasów tłuszczowych omega -3, -6, -9 wyizolowanych z unikalnej mieszaniny aż 4 olejów roślinnych (lnianego, czarnej porzeczki, czarnuszki oraz wiesiołka). EstroVita Immuno zwiera starannie dobraną kompozycję kwasów tłuszczowych z grupy Omega-3/Omega-6 w doskonałej proporcji Omega-3/Omega-6 oraz kompleks witamin A, D, E, K. Witamina A i D pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, a obecność oleju z czarnej porzeczki przyczynia się do wzmocnienia całego organizmu. EstroVita Immuno w postaci estrów etylowych zapewnia znakomitą biodostępność i wysoką bioretencję w organizmie. W trosce o najmłodszych obecnie jest opracowywana nowa formuła wyjątkowego suplementu EstroVita Immuno Kids dedykowana dzieciom od 3. roku życia. Już pół łyżeczki preparatu EstroVita Immuno Kids dostarcza 100% dziennego zapotrzebowania na wszystkie kwasy z grupy omega: Omega-3 (kwas α-linolenowy): 1,2 g – Omega-6 (kwas linolowy): 0,4 g –  Omega-9 (kwas oleinowy): 0,45 g – witamina E (D-alfa-tokoferol): 8 mg – Beta-karoten: 1800 µg – Witamina K2-MK7  (menachinon-7): 30 µg – Witamina D3 (cholekalcyferol): 25 µg  Warto podkreślić, że produkt dla dzieci będzie o wyjątkowym unikalnym smaku.

Jesteśmy Spółką z wieloletnią tradycją na rynku polskim. Tak jak większość spółek dokładamy wszelkich starań, aby działać i się rozwijać. Obecna sytuacja na Świecie nie jest łatwa, ale wierzę, że dzięki Naszej ciężkiej pracy jak i strategii działania jesteśmy w stanie utrzymać się na dobrym poziomie jak również umocnić Nasze marki na rynku polskim i zagranicznym. Stoimy przed ogromnym wyzwaniem, ale jestem dobrej myśli” – podkreśla Prezes Spółki Jacek Kostrzewa


Autor:

Skotan S.A.

Last Updated on 27 stycznia, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA