Dassault Systèmes otrzymuje najwyższe uznanie w globalnych rankingach zrównoważonego rozwoju za 2022 rok

Dassault Systèmes otrzymuje najwyższe uznanie w globalnych rankingach zrównoważonego rozwoju za 2022 rok

  • Firma Dassault Systèmes drugi rok z rzędu znalazła się w światowym indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones (DJSI World), zajmując miejsce wśród 1% topowych firm z branży oprogramowania
  • Do najważniejszych osiągnięć 2022 roku należą także uzyskanie najwyższej możliwej oceny AAA w rankingu MSCI oraz zdobycie platynowego medalu EcoVadis
  • Powyższe osiągnięcia zwieńczają rok, w którym firma Dassault Systèmes wzmacniała  działalność środowiskową, społeczną i w zakresie ładu korporacyjnego.

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) ogłosiła, że w 2022 roku osiągnęła najwyższe wyniki w wiodących globalnych rankingach środowiskowych, społecznych i związanych z ładem korporacyjnym. Te osiągnięcia wieńczą rok kamieni milowych i poprawy wyników firmy w zakresie ESG. 

Drugi rok z rzędu firma Dassault Systèmes została włączona do Dow Jones Sustainability Index (DJSI), plasując się wśród 1% najwyżej ocenianych przedsiębiorstw w sektorze oprogramowania oraz zajmując czwarte miejsce wśród 332 globalnych koncernów. Ten wynik w jednym z najbardziej znanych indeksów oceniających wiodące światowe koncerny pod kątem zrównoważonego rozwoju i kryteriów ekonomicznych oznacza wzrost o osiem punktów w stosunku do 2021 r. Największy postęp firma zanotowała w zakresie zarządzania innowacjami, polityki środowiskowej oraz systemów zarządzania, a także w kwestiach rozwoju kapitału ludzkiego.

Oprócz włączenia do rankingu DJSI, firma Dassault Systèmes po raz pierwszy uzyskała najwyższą możliwą ocenę AAA w indeksie ESG MSCI, uzyskując pozycję “lidera” w branży oprogramowania i usług. Ratingi ESG MSCI mają na celu pomiar odporności firmy na długoterminowe ryzyko ESG. Ocena AAA, podwyższona z poziomu AA uzyskanego w 2021 r., została osiągnięta dzięki wysokiemu poziomowi etyki biznesowej firmy oraz zatrzymywaniu i rozwojowi talentów.

Pozostałe osiągnięcia w 2022 r. obejmują zdobycie „Platynowego medalu” przyznawanego przez EcoVadis na podstawie oceny kwestii związanych ze środowiskiem, prawem pracy i prawami człowieka oraz kryteriami dotyczącymi etyki i zrównoważonych zamówień. Firma została także ponownie włączona do indeksu Euronext Eurozone ESG (Large 80) na podstawie szóstego miejsca w rankingu Vigeo Eiris w sektorze oprogramowania, oraz do  indeksu FTSE4Good.

Raportowanie ESG jest kluczowym obszarem zainteresowania Dassault Systèmes. Jest ono znaczące w kontekście naszych ambicji pozostania zaufanym i wiodącym partnerem w budowaniu zrównoważonej gospodarki poprzez stosowane praktyki biznesowe i zasoby ludzkie, a także dzięki doświadczeniom wirtualnych bliźniaków, dostępnych dla ponad 300 000 klientów w 12 branżach na całym świecie. Kontynuujemy budowanie świadomości, rozwiązań i zaangażowania w zrównoważony rozwój w naszej firmie, z pracownikami, a także wśród klientów w naszym globalnym ekosystemie. Każde działanie, jakie podejmujemy, jest zgodne z celem korporacyjnym, jakim jest harmonizacja produktu, natury oraz życia. – powiedziała Florence Verzelen, Executive Vice President, Industry, Marketing and Sustainability, Dassault Systèmes.

Poza osiągnięciami w zakresie ESG, firma Dassault Systèmes potwierdziła w 2022 roku swoje zaangażowanie w zakresie zrównoważonego rozwoju, wprowadzając rozwiązanie do oceny cyklu życia produktu na platformie 3DEXPERIENCE, umożliwiające klientom pomiar wpływu ich produktu i procesów na środowisko; mianując Philippine de T’Serclaes na stanowisko Chief Sustainability Officer a także podpisując Action Declaration on Climate Policy Engagement oraz oświadczenie “All In” podczas Konferencji COP27. 


Dassault Systèmes

Florence Verzelen

Wiceprezes Dassault Systèmes ds. przemysłu, marketingu i zrównoważonego rozwoju.

Platforma 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i PLM: http://www.3ds.com

Last Updated on 16 stycznia, 2023 by Valeriia Honcharuk

KATEGORIA
TAGS