Działalność Fundacji Dziecięca Fantazja

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której celem jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Naszymi podopiecznymi są dzieci z całej Polski, w wieku od 3-18 lat, walczące z nowotworami, wadami wrodzonymi, schorzeniami genetycznymi i przewlekłymi. Od 2003 z pomocą firm i osób prywatnych, udało nam się spełnić ponad 7000 wyjątkowych marzeń. W chwili obecnej na swój magiczny moment oczekuje ponad 1000 dzieci.

Dla chorego dziecka codzienność stanowią często szpitale, izolacja od rodziny i rówieśników, bolesne zabiegi czy Działalność Fundacji Dziecięca Fantazja wyczerpująca rehabilitacja. Moc spełnionego marzenia daje dziecku i jego rodzinie nadzieję i siłę do dalszej walki z chorobą, a co najważniejsze przywołuje uśmiech na twarzy!

Wszystkie marzenia duże czy małe są tak samo ważne. Dzieci marzą o zabawkach, lalkach, klockach Lego, rowerach, posiadaniu sprzętu muzycznego, laptopów, smartfonów i konsol do gier. Niektóre dzieci marzą o nowych wygodnych łóżkach czy wiszących fotelach. Część naszych podopiecznych chciałaby choć na kilka dni wyjechać nad morze lub w góry, spotkać się ze swoim idolem, obejrzeć na żywo mecz ulubionej drużyny sportowej. A to tylko przykłady, bo dziecięca fantazja jest nieograniczona…

Okres pandemii koronawirusa jest szczególnie ciężki dla chorych dzieci, które są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania ponieważ mają obniżoną odporność. Brak kontaktu z rówieśnikami, izolacja i trudność w dostępie do lekarzy i rehabilitantów negatywnie wpływa na ich stan psychiczny i fizyczny. Dlatego w czerwcu 2020 Fundacja Dziecięca Fantazja uruchomiła charytatywną platformę www.wishsurfing.pl, dzięki której spełnianie materialnych marzeń małych bohaterów stało się dużo łatwiejsze.

Platforma www.wishsurfing.pl umożliwia proste zakładanie zbiórek dla podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Każde dziecko, każde marzenie i każda zbiórka są zweryfikowane. Darczyńcy mogą przeglądać marzenia dzieci i wspierać wybrane zbiórki dowolną kwotą. Platforma www.wishsurfing.pl i zasady jej działania są przejrzyste. Darczyńca nie ponosi dodatkowych opłat administracyjnych ani prowizji za przetwarzanie płatności. Darowizny przekazane poprzez portal wishsurfing.pl mogą być odliczone od dochodu.

Zespół Fundacji zajmuje się całym procesem realizacji marzenia. Przekazanie prezentów odbywa się sprawnie i bezkontaktowo. Rezultaty ze spełnionych marzeń dostępne są na platformie www.wishsurfing.pl.

Oprócz realizacji dziecięcych marzeń, działalność Fantazji prowadzi także program dla najbardziej potrzebujących „Żyć z godnością”, organizuje Podróże Spełnionych.

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – Janusz Korczak

Fantazji oraz Gale dla Młodych Bohaterów: Wiosenny Bal, „Wieczór Marzeń w ZOO” z okazji Dnia Dziecka, oraz Gale Świąt Bożego Narodzenia. W wydarzeniach biorą udział setki chorych dzieci z całego kraju. W 2019 roku Fundacja wystartowała też z programem stypendialnym HELP (HeroEs Learning Program) umożliwiającym osobom po ciężkiej chorobie, żyjącym z niepełnosprawnością lub przewleką chorobą, podjęcie studiów na wyższych uczelniach.


Autor:

Fundacja Dziecięca Fantazja

Last Updated on 22 lutego, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA