Rekordowa frekwencja w galeriach handlowych

Rekordowa frekwencja w galeriach handlowych

Ponad 20% więcej klientów odwiedziło galerie handlowe w grudniu 2023 r. Polacy nie wystraszyli się drożyzny, rekordowa frekwencja w galeriach handlowych.

Rosną też koszyki klientów, bo nadal rosną ceny. Rekordowa frekwencja przekłada się także na coraz większe wydatki w sklepach stacjonarnych, gdy jednocześnie spada sprzedaż w internecie. Jak podał w grudniu GUS, po weryfikacji wstępnych danych, inflacja w listopadzie 2023 r. wynosiła 6,2% .

Od cen szybciej rosną wynagrodzenia. Średnia płaca w III kwartale 2023 r., to 7194,95 zł. To o 11% więcej niż rok wcześniej.

Wprawdzie nominalna dynamika wynagrodzeń w polskim sektorze przedsiębiorstw zmniejszyła się w grudniu do 9,6% r/r wobec 11,8% w listopadzie, kształtując się poniżej konsensusu rynkowego (11,9%), ale jest to wzrost wyprzedzający inflację o 3,4 pkt. proc.

Rosną także obroty najemców. Również w tempie wyższym niż inflacja.

– Widać, że Polacy lubią zakupy stacjonarne, a potwierdzeniem jest sytuacja na rynku komercyjnych nieruchomości magazynowych, gdzie bardzo wielu sprzedawców internetowych  zadeklarowało, że chcieliby oddać część powierzchni, po tym jak przeszacowali rozwój – mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Mroczek, wiceprezes agencji doradczej Cream Property Advisors

Przeczytaj także: Czy w 2024 podwyższona inflacja obciąży portfele Polaków? Analityk Walutomat.pl komentuje


Źródło: marketnews24.pl

Last Updated on 31 stycznia, 2024 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS