Za ile sprzedano najdroższe biurowce w Polsce

Za ile sprzedano najdroższe biurowce w Polsce

Ceny za biurowce są bardzo wysokie. Nie wszystkie oferty znajdują jednak nabywców. Stąd trend zmieniania ich w apartamenty na wynajem.

W 2023 r. nie został pobity ubiegłoroczny rekord na rynku nieruchomości, gdy za cenę 3 mld zł sprzedano The Warsaw Hub (zespół budynków przy rondzie Daszyńskiego). Google zapłaciło ok. 40 tys. zł za mkw.

Najdroższe biurowce są w stolicy. Ile kosztuje biurowiec w Warszawie?

Cornerstone Investment Managment kupił za 281 mln zł Warta Tower. Zapłacił 10,4 tys. zł za mkw., budynku do kompletnego remontu.

WR Office stał się właścicielem budynku Wola Retro po zapłaceniu 318 mln zł, czyli 13 tys. zł za mkw.

Budynek Moje Miejsce kupiony został przez Trigea Real Estate Fund za 210 mln zł (13,7 tys. zł za mkw).

– Większość biurowców kupowana jest przez międzynarodowe fundusze inwestycyjne – mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Mroczek, wiceprezes agencji doradczej Cream Property Advisors– Jednak część transakcji jest zawieszonych ze względu na bardzo wysokie stopy procentowe.

Zaangażowanie polskiego kapitału w takie inwestycje na rynku nieruchomości komercyjnych rośnie dopiero od niedawna.

Mamy też inny, nowy i ważny trend zamieniania biur w mieszkania.

– Część starszych, ale dobrze zlokalizowanych budynków biurowych jest wyburzana lub konwertowana na apartamenty na wynajem – wyjaśnia G.Mroczek z Cream Property Advisors. 

Przeczytaj także: Ostrożnie i wybiórczo: wyniki wolumenu transakcji w 3 kwartale 2023 dają nadzieję powrotu na ścieżkę wzrostu, ale na świętowanie jeszcze za wcześnie.


Źródło: marketnews24.pl

Last Updated on 11 grudnia, 2023 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS