CZY TWOJA FIRMA JEST JUŻ GOTOWA NA RAPORTOWANIE ESG?

CZY TWOJA FIRMA JEST JUŻ GOTOWA NA RAPORTOWANIE ESG?

Obowiązek raportowania ESG zgodny z Corporate Sustainability Reporting Directive (dyrektywą CSRD) będzie wkrótce obowiązywał praktycznie każdą polską firmę. Zmiany są wprowadzane stopniowo i na początek dotyczyć będą tylko największych graczy. Warto jednak przygotować się już dziś.

Jak często Twoi Klienci pytają o ślad środowiskowy produktu, który właśnie wprowadzasz na rynek? Czy wiesz który etap produkcji jest największym obciążeniem dla środowiska? Jak szybko potrafisz to policzyć?


Obowiązek raportowania ESG, zgodny z Corporate Sustainability Reporting Directive (dyrektywą CSRD), będzie wkrótce obowiązywał praktycznie każdą polską firmę. Zmiany są wprowadzane stopniowo i na początek dotyczyć będą tylko największych graczy. Warto jednak przygotować się już dziś.


Już 20 czerwca o godzinie 11.00 zapraszamy na webinar, w którym poruszymy temat Life Cycle Assessment – metodę umożliwiającą monitorowanie i raportowanie czynników istotnych dla zrównoważonego rozwoju.

Life Cycle Assessment (w skrócie LCA) to metoda oceny obciążenia środowiska na każdym etapie cyklu życia produktu. Dzięki niej identyfikacja najbardziej emisyjnych procesów lub podejmowanie bardziej świadomych decyzji związanych z wybraniem właściwych podzespołów jest niezwykle łatwe.

LCA, dostępne na Platformie 3DEXPERIENCE, umożliwia monitorowanie i raportowanie parametrów takich, jak:

  • emisja dwutlenku węgla,
  • wpływ na dziurę ozonową,
  • zużycie energii elektrycznej,
  • radiacja,
  • czynniki kancerogenne.

Połączenie technologii wirtualnego bliźniaka i LCA umożliwia wczesne określenie wymagań dotyczących zrównoważonego rozwoju i ułatwia szybkie podjęcie decyzji przy wyborze podzespołów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym.

Prelegenci

Andrzej WELYCZKO – CATIA Industry Process Consultant Senior – Dassault Systèmes

Andrzej (inżynier mechanik, absolwent Politechniki Wrocławskiej) promuje system CATIA w Polsce (i nie tylko) od roku 1995. W latach 1995-2010 jako pracownik IBM PLM, a od 2010 w Dassault Systèmes – zawsze na stanowiskach związanych z technicznym wsparciem sprzedaży prezentował różne aspekty zastosowania tego systemu w każdy możliwy sposób: szkolenia, prezentacje, demonstracje, artykuły, książki, webinaria.
Dzisiaj promuje głównie aplikacje CATIA dostępne na platformie 3DEXPERIENCE®.

Link do rejestracji na wydarzenie

Last Updated on 21 lipca, 2023 by Janusz Gil

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS