Jak produkt może pomagać? Na przykładzie SOS Wiosek Dziecięcych

Jak produkt może pomagać? Na przykładzie SOS Wiosek Dziecięcych

Firmy coraz częściej przychodzą do nas z własną wizją i pomysłem na współpracę, ale też coraz chętniej wsłuchają się w potrzeby Stowarzyszenia. Widzimy duży wzrost zainteresowania, jeśli chodzi o produkty zaangażowanie społecznie. Firmy chcą iść w tym kierunku, bo widzą, że konsumenci chętniej wybierają produkty, które mogą zmienić sytuację potrzebujących dzieci  na lepszą.

Jednym z przykładów współpracy między Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, a firmami jest akcja „Kupujesz – pomagasz!”, prowadzona przez firmę Henkel oraz sieć sklepów Kaufland. W tym roku akcja trwała od sierpnia do października, a dochód ze sprzedaży produktów Henkla (kosmetyków, środków piorących lub środków czystości) został przeznaczony na rozwój i edukację dzieci. Dzięki zebranej kwocie podopieczni Stowarzyszenia w Siedlcach i Biłgoraju mogą uczestniczyć
w zaplanowanych na cały rok zajęciach językowych. Zebrane środki pozwoliły również na sfinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych wykorzystywanych podczas zajęć.

Tego typu współprace są dla naszego Stowarzyszenia bardzo istotne. Należy bowiem podkreślić, że pod naszą opiekę trafiają dzieci, które dość często mają trudności z czytaniem, pisaniem, a nawet z mówieniem. Taka sytuacja wymaga od nas ogromnego wysiłku, by pomóc dzieciom prawidłowo się rozwijać, a w efekcie pewnie wejść w dorosłe życie. – mówi Barbara Rajkowska, Dyrektor Krajowa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Innym przykładem produktów społecznie zaangażowanych, które wspierają cele Stowarzyszenia są produkty Procter&Gamble w ramach akcji „Czyste pomaganie”. W czerwcu br. konsumenci kupując produkty Fairy, Ariel, Vizir, Lenor, Ambi Pur w sklepach Kaufland pomogli sfinansować posiłki dla potrzebujących dzieci.


Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi oraz tymi z rodzin w kryzysie w ramach Programu „SOS Rodzinie”. Stowarzyszenie działa w Polsce od 35 lat i ma już pod opieką 1530 dzieci i młodzieży. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages działającej w 136 krajach.

Last Updated on 17 marca, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA