Wnosimy radość w życie dzieci

Wnosimy radość w życie dzieci

“Nie ma nic piękniejszego niż spełnienie marzenia chorego dziecka. Czasem marzenia to wszystko co tym dzieciom zostało… Jeśli nie możemy dodać dni do ich życia, dodajmy życia ich dniom! Jestem szczęśliwa, że mogłam pomóc spełnić marzenia ponad 6000 chorych dzieci i w ten sposób wesprzeć ich rodziny. Udało się to osiągnąć dzięki hojności, nieocenionemu i bezinteresownemu wsparciu  przyjaciół Fantazji, ale nadal bardzo wiele dzieci czeka na swój magiczny moment, dlatego proszę, jeszcze dziś, zajrzyjcie Państwo do swoich serc i wspomóżcie działalność Fantazji jeszcze dziś!”

Fundacja Dziecięca Fantazja jest Organizacją Pożytku Publicznego, której misją jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych i zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji.

Oddany zespół pracowników, codziennie walczy aby pozyskać kolejne środki na wsparcie nie tylko chorych dzieci, ale także ich rodzin. Ponad połowa dziecięcych fantazji to rzeczy materialne, które pomagają przetrwać trudy walki z chorobą, są to m.in. laptopy, tablety, smartfony, konsole do gier, telewizory,  sprzęt audio, aparaty fotograficzne, rowery, zabawki, meble. Fundacja otrzymuje także wiele próśb o pomoc w zakupie sprzętu rehabilitacyjnego. Rzeczy te poprawiają jakość życia chorych dzieci, ale nie tylko…

Działalność Fantazji koncentruje się na pomocy rodzinom chorych dzieci, zwłaszcza tym niepełnym. W wielu przypadkach pozostawione same sobie matki, które przejmują rolę opiekunek przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, żyją w stresie i w niezwykle trudnych warunkach. Dyskryminacja społeczna wobec osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych sprawia, że matki nie czują, że mają jakiekolwiek wsparcie.

Rocznie Fantazja pomaga ponad 500 Podopiecznym i ich rodzinom. Nasi podopieczni walczą m.in. z: nowotworami złośliwymi, mukowiscydozą, zanikiem mięśni, niewydolnością serca, a także wszelkiego rodzaju nieuleczalnymi schorzeniami genetycznym i wadami wrodzonymi. Ponadto otaczamy również opieką dzieci cierpiące na choroby przewlekłe, utrudniające normalne funkcjonowanie, takie jak rozszczep kręgosłupa, porażenie mózgowe oraz autyzm.

Wsparcie jakie oferujemy pomaga choremu dziecku czuć się silniejszym i chętniej walczyć o swoje zdrowie. Świadomość, że ktoś naprawdę się o niego troszczy, oznacza jeszcze więcej. Rodzicie chorych dzieci mówią, że często jest to punkt zwrotny w walce ich dziecka z chorobą oraz, że zyskali ogromną siłę w codziennej walce o zdrowie i życie swojego dziecka. Pozytywne informacje o efektach działalności Fantazji, jakie pojawiają się w mediach, docierają do tysięcy ludzi w całej Polsce.

Od początku działalności Fantazji z pomocą osób prywatnych, firm i organizacji udało się zrealizować ponad 6000 dziecięcych marzeń dla dzieci cierpiących na choroby nieuleczalne bądź zagrażające ich życiu. Niestety w naszej bazie danych, na swoją magiczną chwilę czeka niezliczona liczba ciężko chorych dzieci. Czas dla tych dzieci jest kluczowy, wiele z nich nie może czekać na spełnienie swojej fantazji ani dzień dłużej.

Fantazja współpracuje z wieloma firmami, organizacjami i osobami prywatnymi. Każda z nich wspiera pracę Fantazji na różne sposoby, w tym poprzez darowizny i wsparcie finansowe, darowizny rzeczowe na produkty i usługi oraz sponsoring jednego z dwóch głównych programów Fantazji:
  1. „Gale dla młodych bohaterów” – serii czterech wydarzeń skierowanych do ponad 800 chorych dzieci, odbywających się w ciągu całego roku, czyli: „Mikołajki z Fantazją”; „Świąteczna Kolacja i Koncert z Fantazją”’; „Walentynkowy Bal Ojców i Córek” oraz „Wieczór Marzeń w ZOO.”
  2. HE-LP, czyli HEROES Learning Program:  innowacyjny projekt edukacyjny dotyczący szkolnictwa wyższego dla młodych ludzi z fizyczną niepełnosprawnością.
Możliwości wsparcia działalności Fantazji są nieograniczone. Fantazję i jej podopiecznych można także wesprzeć:
  • przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja W PIT-cie wystarczy wpisać nr KRS: 0000168783
  • przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001;
  • „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu i zorganizowanie zbiórki na jego rzecz;

Autor:

Fundacja Dziecięca Fantazja

Last Updated on 28 kwietnia, 2021 by Karolina Ampulska

Udostępnij
KATEGORIA