FAKRO – razem w zieloną przyszłość

FAKRO – razem w zieloną przyszłość

Filozofia GO GREEN wyrażona Raportem Zrównoważonego Rozwoju 2022

Oferowanie ekologicznych i energooszczędnych produktów jest wpisane w DNA naszej firmy. Zapewniamy, że każdemu procesowi, działaniu i naszej decyzji towarzyszy troska
o komfort i zdrowe życie przyszłych pokoleń. Wszystkie te działania zamknęliśmy w ważnej filozofii GO GREEN. Stawiamy na konkretne cele. Koncentrujemy się na redukcji naszego śladu węglowego. Dążymy do tego, aby do 2030 roku zredukować emisję CO2 o 55%, tak, aby w 2050 roku osiągnąć neutralność emisyjną. Dlatego też zoptymalizowaliśmy nasz proces produkcyjny, w celu zmniejszenia negatywnego oddziaływania na klimat. Wprowadziliśmy energooszczędne technologie. Kontrolujemy zużycie surowców i minimalizujemy ilość odpadów poprodukcyjnych. Wprowadzamy modele gospodarki obiegu zamkniętego, stosujemy recykling. Wspieramy transformację ekologiczną i promujemy zrównoważony rozwój, czego potwierdzeniem jest opracowany Raport Zrównoważonego Rozwoju 2022 – Razem w zieloną przyszłość. W raporcie jasno komunikujemy jakie konkretne, zrównoważone działania i praktyki zostały podjęte przez firmę w 2022 roku. Nadrzędnym celem raportu jest wskazanie świadomych kroków w kierunku ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a jednocześnie zwiększenia pozytywnego oddziaływania na społeczność.

W raporcie wyróżniamy również inicjatywy społeczne, które podejmuje organizacja. Współpracujemy z partnerami, budując transparentne oraz oparte na wzajemnym szacunku relacje. W odniesieniu do wartości firmowych, tworzymy kulturę organizacyjną i słuchamy potrzeb swojego zespołu. Aktywnie angażujemy się w lokalne społeczności, inwestując w rozwój edukacji, zdrowia oraz wsparcie dla potrzebujących.

Raport zrównoważonego rozwoju FAKRO pokazuje stosowaną od lat filozofię naszej organizacji. Projektujemy, planujemy, produkujemy z dbałością o środowisko naturalne. Publikacja tego raportu jest dla nas wyrazem transparentności i odpowiedzialności wobec naszych interesariuszy – wyjaśnia Paulina Tarczyńska, Kierowniczka Zespołu ds. Zrównoważonego Rozwoju i Administracji FAKRO.

Zobowiązujemy się do kontynuowania swoich działań na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz regularnego publikowania raportów, które będą odzwierciedlały postępy w realizacji założonych celów strategii zrównoważonego rozwoju FAKRO.

Jako Prezes firmy FAKRO jestem dumny z postępów, jakie osiągnęliśmy w tych kluczowych obszarach, które są nie tylko istotne dla naszego sukcesu biznesowego, ale także dla dobra naszej planety i dobrobytu społeczności, w której funkcjonujemy – podsumowuje Ryszard Florek, Prezes Zarządu FAKRO.

Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2022 rok – Razem w zieloną przyszłość został opracowany zgodnie z międzynarodowym standardem raportowania GRI oraz nawiązuje do Celów Zrównoważonego Rozwoju zawartych w Agendzie 2030 (ONZ).

Zasady, ideały i misja wyrażone Kodeksem Etyki

Marka FAKRO to nie tylko najwyższa jakość produktów, ale przede wszystkim wartościowy zespół. Każdy pracownik buduje naszą markę. Jako organizacja dążymy do tego, aby każda osoba na świecie, spotykając pracownika z FAKRO, wiedziała z jaką osobą ma do czynienia. Spójne wartości, postawy i zasady postępowania to wizytówka firmy. Dlatego opracowaliśmy Kodeks Etyki FAKRO. Kodeks Etyki to sygnał dla pracowników i partnerów handlowych, że firma dba o spójny, uporządkowany standard współpracy. Pracownicy są zobowiązani do zgłaszania wszelkich praktyk czy działań niezgodnych z zasadami przyjętymi w wewnętrznych dokumentach lub z obowiązującym prawem.

Ujęte w dokumencie standardy odzwierciedlają politykę, misję i ideały firmy, które my wszyscy powinniśmy realizować w codziennej pracy. Wierzę, że wartości zapisane w Kodeksie będą dla wszystkich pracowników FAKRO drogowskazem w codziennym życiu biznesowym, procesie podejmowania decyzji i osiągania celów strategicznych – komentuje Bożena Damasiewicz, Dyrektorka ds. Organizacyjno-Administracyjnych FAKRO.

Kultura Organizacyjna wyrażona wartościami firmowymi

Kultura organizacyjna FAKRO została zbudowana w oparciu o zasady etyki oraz wartości firmowe, takie jak ROZWÓJ: ciągły rozwój sprawia, że mamy silną i trwałą pozycję wśród światowych liderów branży budowlanej. INNOWACYJNOŚĆ: jesteśmy jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce. ODPOWIEDZIALNOŚĆ: dbamy o naszych klientów, pracowników, partnerów biznesowych oraz środowisko naturalne. WIARYGODNOŚĆ: jesteśmy wiarygodną firmą, wywiązującą się ze swoich zobowiązań.

Chcemy świadomie kształtować naszą kulturę organizacji, by była przyjazna nam i naszym Klientom. Zgodnie z hasłem: „Każdego stać na bycie lepszym Pracodawcą” nie zatrzymujemy się na drodze zmian – zauważa Beata Martuś-Kołbon, Wicedyrektorka ds. Personalnych FAKRO.

Troska o ludzi wyrażona Społeczną Odpowiedzialnością Biznesu

Naszym priorytetem jest tworzenie bezpiecznego miejsca pracy, dbanie o zdrowie i rozwój pracowników. Zrealizowaliśmy kampanie, których nadrzędnym celem była troska o zdrowie naszych pracowników i ich rodzin, należą do nich: „Kilometry nadziei z FAKRO”, w ramach której pracownicy FAKRO, poprzez aktywność fizyczną, zebrali pieniądze na leczenie i rehabilitację dzieci naszych pracowników, „Piękna, bo świadoma” – profilaktyka raka piersi wśród pracowników, czy realizacja programu NFZ „Profilaktyka 40+” – badania dla pracowników powyżej 40 r.ż. na terenie firmy, w godzinach pracy. Pomagamy tym, którzy nawet nie proszą o pomoc. Przekazaliśmy we współpracy z Fundacją Pomyśl o Przyszłości pomoc humanitarną na rzecz Ukrainy, która ucierpiała w wyniku wojny.

Za każdym razem silnie akcentujemy wkład naszych pracowników z różnych działów firmy FAKRO, którzy wielokrotnie poświęcali swój prywatny czas, żeby nieść pomoc potrzebującym. Jesteśmy całemu zespołowi FAKRO ogromnie wdzięczni za życzliwość i zaangażowanie. Aż serce rośnie – podsumowuje Bogumiła Szczygelska, Kierowniczka projektu „FAKRO pomaga Ukrainie” Razem z organizacją UN Global Compact Network Poland, UNOPS, Polskim Czerwonym Krzyżem oraz Urzędem Miasta w Buczy zorganizowaliśmy konwój humanitarny z materiałami budowlanymi, przeznaczonymi dla tej ukraińskiej miejscowości. Angażujemy się w działania pomocowe w naszym regionie, z czego jednym z największych jest bieg charytatywny Run for a Smile. Popieramy różnorodność, równość, międzynarodowość, dlatego jesteśmy m.in. cyklicznym partnerem Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR, wsparliśmy Marka Wiśniewskiego, który reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Europy w parakolarstwie, a także sponsorujemy klub kobiecej piłki nożnej UKS 3 Staszkówka Jelna, angażując się w rozwijanie sportowych pasji wśród dziewcząt i kobiet. Drużyna niedawno zdobyła brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Kobiet U-17 w Futsalu.


Źródło: FAKRO


Przeczytaj także: Firmy łączą siły dla zrównoważonego rozwoju. Ten temat jest w centrum zainteresowania także małych i średnich przedsiębiorstw

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS