#GPWInnovationDay – święto innowacji na warszawskiej giełdzie

#GPWInnovationDay – święto innowacji na warszawskiej giełdzie

12 firm działających w najszybciej rozwijających się sektorach nowoczesnej gospodarki zaprezentowało swoje aktualne strategie i plany na najbliższe kwartały podczas 16. edycji konferencji #GPWInnovationDay. Wydarzenie stanowiło idealną okazję dla potencjalnych inwestorów do poznania i zrozumienia działalności innowacyjnych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz tych planujących debiut na giełdzie.

#GPWInnovationDay odbywa się cyklicznie od 2018 r., ciesząc się dużym zainteresowaniem analityków rynkowych, funduszy inwestycyjnych i asset management, inwestorów prywatnych oraz domów maklerskich. Prezentujące się podczas kolejnych edycji tego wydarzenia spółki odpowiadają w ostatnich latach za większość debiutów na rynku NewConnect i na Głównym Rynku GPW. 

„Branże, takie jak biotech, high-tech, e-commerce czy gaming, to najbardziej dynamicznie rozwijające się gałęzie polskiej gospodarki, a nasze innowacyjne firmy mogą pochwalić się sukcesami na całym, globalnym rynku. Nie bez powodu Polska coraz częściej określana jest przez zagraniczne media jako >>nowa Dolina Krzemowa<< w Europie Środkowej” – przekonywał Adam Kalkusiński, prezes zarządu cc group, renomowanej firmy doradczej w obszarze relacji inwestorskich.

Hasłem przewodnim 16. konferencji #GPWInnovationDay było „INVESTORS’ CHOICE”, które podkreśla uwagę skupioną na preferencjach i wyborach inwestorów, którzy sami wytypowali najciekawsze spółki. 

„Wydarzenie, które dotychczas miało wyłącznie charakter online, tym razem zostało zorganizowane w formie hybrydowej, a część prelegentów występowała w Warszawie przed publicznością na Sali Notowań GPW. To, co pozostało niezmienne, to fakt, że #GPWInnovationDay stanowi unikalną okazję, by zdobyć cenne informacje rynkowe, jak również nawiązać dialog bezpośrednio z przedstawicielami spółek” – podkreślała Patrycja Gorczyca z Działu Rynku Pierwotnego GPW.

Udział w 16. edycji konferencji #GPWInnovationDay wzięły następujące firmy: Cloud Technologies (dostarczająca dane do targetowania reklamy internetowej), Creotech Instruments (produkująca systemy i podzespoły satelitarne), Genomtec (działająca w obszarze diagnostyki molekularnej), HiProMine (skupiająca się na innowacyjnej technologii przemysłowej hodowli owadów), Sedivio (tworząca rozwiązania technologiczne w branży med-tech), XTPL (działająca w segmencie nanotechnologii), QNA Technology (rozwijająca produkcję niebieskich kropek kwantowych dla m.in. branży wyświetlaczy); SDS Optic (specjalizująca się w urządzeniach do diagnostyki medycznej w czasie rzeczywistym), Bioceltix (rozwijająca nowoczesne produkty lecznicze dla zwierząt), Answear (pierwszy polski internetowy sklep multibrandowy), Scanway (działająca w branży technologii obserwacyjnej i kontroli jakości), oraz Lichthund (niezależne studio tworzące gry komputerowe).

Dla wielu spółek prezentujących swoje działania i pomysły podczas #GPWInnovationDay wehikułem rozwoju jest obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a ten wątek przewijał się w kolejnych przemówieniach prelegentów.

„Zarówno zeszłoroczny debiut na Głównym Rynku GPW, jak i wcześniejsze >>dojrzewanie<< na rynku NewConnect, stanowiły swoiste kamienie milowe w historii naszej spółki. Przecieraliśmy szlaki w gromadzeniu, analizowaniu i monetyzowaniu informacji o użytkownikach internetu – obecnie w naszej bazie znajdują się dane około pięciu miliardów z nich, a zysk EBITDA za tylko drugi kwartał tego roku przekroczył siedem milionów złotych” – mówił Piotr Prajsnar, prezes zarządu Cloud Technologies S.A.

Podobnymi doświadczeniami dzielił się Paweł Wielgus z Bioceltix., wrocławskiej spółki o profilu weterynaryjnym, która we wrześniu zeszłego roku przeszła z NewConnect na Główny Rynek GPW. 

„Polska innowacyjna myśl techniczno-naukowa zdobywa coraz większe uznanie na całym świecie, a obecność na warszawskim parkiecie pozwala nam na realizację coraz ambitniejszych projektów. Aktualnie pracujemy nad trzema produktami medycznymi, przeznaczonymi do leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów u psów w podaniu dostawowym, leczenia atopowego zapalenia skóry u psów w podaniu dożylnym oraz leczenia zapalenia stawów u koni w podaniu dostawowym” – tłumaczył członek zarządu Bioceltix.

Organizatorami konferencji #GPWInnovationDay była cc group, lider na polskim rynku kapitałowym w obszarze relacji inwestorskich, doradztwa transakcyjnego oraz realizacji kompleksowych projektów doradczych na rzecz spółek publicznych, oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przeczytaj także: Legenda polskiego gamingu, DRAGO entertainment, debiutuje na Głównym Rynku GPW


Źródło: pap-mediaroom.pl

Last Updated on 31 października, 2023 by Krzysztof Kotlarski

Udostępnij
KATEGORIA
TAGS